Jump to content
vesso_varna

Резервен ключ за Civic 6 г. '96, японка

Recommended Posts

Купих колата си с един ключ и тъй като по природа съм малко разсеян, поинтересувах се как мога да си набавя резервен. Обадих се в сервиза на Бултрако. От там ми съобщиха, че за да ми извадят дубликат, трябва да им предоставя някакъв червен обучаващ ключ, с какъвто аз не разполагам.Обадих се на монтьора, който ми поддържа колата и той ми каза, че познава някакви момчета, които могат да ми помогнат. Прочитали с компютър комуникацията между трансмитера на ключа и модула на имобилайзера и така програмирали нов трансмитер. Обаче тая работа струвала 100 - 150 лева.Някой знае ли някакъв по-евтиничък начин да си реша проблема?Между другото, баща ми кара Тойота Корола и имаше същия проблем. Обади се в ТМ Ауто и от там по номера на шасито му изписаха ключ от Япония. Струваше му 80 лв и по колата му не човъркаха разни хакерчета. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за хонда не може. такава е политиката на Бултрако. А относно хакерчетата, сам си решаваш... Но си е риск....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.И аз имах един комплект/така я взех колата/,и в последствие си извадих 2-ри. Дадох обикновен клиу4/4ерен/с които си палех преди,и клиу4аря ми го направи за 5 мин. срещу 65 кинта.Взе моя,натика го в една бяла кутия с един дисплей,после до него постави и новата заготовка с ве4е поставен в нея 4ип за имобилайзера,и за няколко секунди /обу4и/ новия да се разпознава от колата.Спомена 4е нашите 4ипове/оригиналните/били испански,и били доста добри/по-добри от италянските/-не 4е нещо ми говори това :D ,но нямам никакъв проблем с новия клиу4/пали си ве4е половин година... пс.Къде е тази буква на ИУТИАТА БЕ :D 4е пиша като хванат от гората :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така си извадих втори ключ в "Бриколаж" в София - 85 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така преди 1 седмица си направих 2-ри ключ. Вкара ключа в тая бяла кутия вкара и новия ключ и стана. Струваше ми 80 лв. Явно всеки ключар работи на собствена тарифа, но в никакъв случай не се набутвай да даваш 300 лева за ключ. Ако ти искат толкова по-добре си го окачи на врата на една връзка да не го губиш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

за твоята година чипа ще може да се "копира". той снася данните на въпросния четец и могат да се пренесат на друг чип.ако беше след фейслифта, чипът е умен и кодът не се копира, а е динамичен (скачащ). за скачащия се прави запитване към интернет страница на Honda Motor Co от оторизиран дилър, където се издава код за активация валиден за 1 минута, с който ключът се добавя в разпознаваните от имобилайзера. това го казвам за себе си, в моята конфигурация "червен" ключ не се ползва. 6ген 99таза тия динамичните може да се практикува присаждане на чип от износен ключ в някаква китайска заготовка, такива има при ключарите.

Редактирано от gin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера си поръчах от бултрако(с номера на рамата),общо 90 лева ми казаха,60 лева заготовката(с поръчка) и 30 лева програмиране,обаче ще трябва ключар да го нареже явно нямат машини. Като пристигне ще пиша по темата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аха и при мен системата беше номер рама +60+30+10лв и чакане+програмиране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Люлинския бриколаж до касите за 80лв без никакви проблеми си направих втори ключ.Без ключ майка, само с паричките :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем казха че има някакъв чип външно може ли дасе познае ,защото примен на пръв поглед ништо не личи и става въпрос за 150 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всички от Русе и региона , при мен могат да се направят дубликати съответно:от 96 до 98г. - 60лв.след 98 - 120 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мойта беше с един ключ и си изкарах втория за 80 лева! има една машинка в която вкарваш ключа с който си в момента и излиза някакъв код, койото копират и ти изкарват чип и от там е лесно... и аз мислех че ще е 100 лв. но дадох 80.ключаря се намира на Герена и от 1 месец карам само с новия ключ , няма никакви проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За варненци мястото е магазин Мосю Бриколаж :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кфо го снабдявате със стара информация момчето....Най-ефтино е в ЕМ Комплект 33 (на Горнобански път, София)...дори в Бриколаж е по скъпо и не правят за всички Хонди а за тия които могат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем казха че има някакъв чип външно може ли дасе познае ,защото примен на пръв поглед ништо не личи и става въпрос за 150 лв.

Няма как да различиш дали има чип, освен ако не си погледнеш мануала към колата...там имаш рисунки на ключ с и без имобилайзер...единия ключ е по загладен и мисля малко по дебел, но малко! Външно не би казал че в ключа има кфото и да е и не си мислете че е с батерии щом има чип. Принципа на захранване е съвсем различен..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.И аз имах един комплект/така я взех колата/,и в последствие си извадих 2-ри. Дадох обикновен клиу4/4ерен/с които си палех преди,и клиу4аря ми го направи за 5 мин. срещу 65 кинта.Взе моя,натика го в една бяла кутия с един дисплей,после до него постави и новата заготовка с ве4е поставен в нея 4ип за имобилайзера,и за няколко секунди /обу4и/ новия да се разпознава от колата.Спомена 4е нашите 4ипове/оригиналните/били испански,и били доста добри/по-добри от италянските/-не 4е нещо ми говори това ;) ,но нямам никакъв проблем с новия клиу4/пали си ве4е половин година... пс.Къде е тази буква на ИУТИАТА БЕ ;) 4е пиша като хванат от гората ;)

Ползвай транслитерацията от www.abv.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За варненци мястото е магазин Мосю Бриколаж :cool:

колко пари ще ми земат.става на вапрос за 98 година сивик 6-та ген. и нямам червен ключ и аз я зех само с един

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз незнам карък ли съм ,но за моята цр-в 2000 год никой не можа да ми помогне.то беше мъка голяма.разглобиха ми цялото табло и не можаха да намерят третото място(на 3 места се пазел кода)и се отказах.сега се кръстя да не го изгубя че.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да си направиш сама чипа струва 50-60 лв и прадават едни ключове като на навите модели коли сгъваеми ,къдета има място да се постави чипа ина семия ключ се нарязва по твоя.този ключ струва около 15 лв., но немога да тикажа къде се продават.Пз поне така смятам да направя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз незнам карък ли съм ,но за моята цр-в 2000 год никой не можа да ми помогне.то беше мъка голяма.разглобиха ми цялото табло и не можаха да намерят третото място(на 3 места се пазел кода)и се отказах.сега се кръстя да не го изгубя че.....

Ако имаш път към Русе , ще ти направя ключ с чип без да развия и едно болтче и без нужда от кодове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...