Jump to content
martjo

увиснали врати Сивик 4 -та генерация - поправка?

Recommended Posts

Здравейте всички почитатели на марката Хонда!Имам проблем с вратите на моята Хонда. И двете са провиснали и задират в прага. Шофьорската е малко по- малко от пасажерската. Мога ли в домашни условия да ги поправя и ако някой може да даде полезен съвет ще съм му много благодарен?Благодаря ви предварително!Чао и всичко най-хонденско :)ПоздравиМартин Маринов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tazzz

Принципно се поправят, с каква 4г си? Седан или хетчбек?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хетчбек е колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest martjo

Благодаря много за обяснението!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам само да добавя че вчера направих същата интервенция на Англичанка и стана иделано. Беше увиснала шофьорската врата ето и стъпките който предприех. Тъй като болтовете на врата са скрити беше нужно да сваля предния калник (приблизително 4-5 болта) за да ги достигна. 1. Свалих предна лява гума 2. Свалих калобрана - 4 болта3. Свалих пластмасовото нещо над гумата 4. Имаше още 1 скрит болт за калника който се намира под прага затова се наложи да се свали и той точно 7 болита и се издърпва от щипките5. След като свалих калника има 2 панти на вратата разхлабих долната и с помощ от човек го накарах да повдигне нагоре вратата и стегнах отново здраво пантата6. Върнах всичко по местата си Изпитано и работи :lol:

Редактирано от Александър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да и аз имах същия проблем с дясна врата и много страно как се реши тои.....-росто бях ядосан един ден и лашнах яко вратата и стана чудо...затваряше се все едно сега излиза от завода :hmmm::cry::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на това му казвам майсторлък :hmmm:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем с Сивик 5 генерация хеч , шофьорската врата е малко увиснала и ми препорачаха или да сменя пантите или да я хвана неподвижно и да я повдигна с крик (така уж щяло да се оправи) . Все още съм пред дилема какво да правя ама маи скоро ше ги пробвам подред :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички почитатели на марката Хонда!Имам проблем с вратите на моята Хонда. И двете са провиснали и задират в прага. Шофьорската е малко по- малко от пасажерската. Мога ли в домашни условия да ги поправя и ако някой може да даде полезен съвет ще съм му много благодарен?Благодаря ви предварително!Чао и всичко най-хонденско :PПоздравиМартин Маринов

Martjo привет аз го имах същия проблем мн. гадно,както ти го обясни колегата от първия пост точно така е,но как го управих; свалих вратата голям зор особенно с горната панта,отвора беше станал яицевиден взех раибер и раиберовах отвора на ръка да се оправи,след това на струга си направих нови щифтове набих ги и всичко е ок.Ако имаш интерес ти и всички колеги ще ви дам размери на новия щифт,но пак зависи колко е износена.Успех и внимаваи като вадиш усигорителните зегерки на щифта че хварчат да не ги загубиш. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с повдигането на крик съм го пробвал(само че се напъвах доста яко с ръце) и има краткотраен ефект(месец време)и после пак си се връщат към увисналото състояние, така че не ти го препоръчвам-може само да счупиш нещо(мое менение)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега да ти кажа и на мен не ми вдъхва доверие това с крика, но такива варианти ми сътвориха хората около мен. За сега се спрях на най-лесния и поне на пръв поглед най-ефикасния да сваля пантите и да си намеря от някоя морга читави панти за моята си колица :) Въпроса е какви пари ще ми излезе, но като се има предвид че ми е трън в очите ше прежаля някой друг лев.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги никои ли не гледа че пантите са заварени заводски и не подлежат на смяна,или ако може е мн. трудно,не приказваите на изуст има заварка към купето и към вратата.Лек и спорен ден на всички :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dan4o, не обърквай колегите бре .. :) Темата е за 4-та генерация Сивик, а при него пантите са на болтове, няма заварки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега можеш ли да пуснеш една снимка на пантата....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тея панти няма ли да станат от англичанка......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тея панти няма ли да станат от англичанка......

Колеги извинявам се за объркването,но така става когато чета м/у редовете,тоест като не прочитам до краи нещата. :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...