Jump to content
dindin

A вие как карате CRV-то си?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги, от край време си карам CRV-то (2 ген, RD8, 5 скорости ръчни) като бабичка, понякога съм малко рацер, ама ме гложди едно нещо в ръководството:

 

CRV Shift Points.jpg

 

От 1-ва на 2-ра при 24 км/ч

От 2-ра на 3-та при 40 км/ч 

и т.н. с оглед най-добри емисии и икономия на гориво. За мене тва са ептен височки обороти, отиват към 3, 3 и нещо за превключване, ама знам ли :)

 

Вие как ги ръчкате ръчките? Автоматиците някой да е обръщал внимание кога превключват?

Поздрави

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз съм с RD1, но горе долу съвпадат цифрите. Общо взето така и карам, 2-ра до към 40 (2800 оборота някъде); 3-та до към около 60 пак на почти 3к. Абе май все преди 3к. превключвам. Разхода си ми е супер, и не смятам че 3 хиляди са много за Хонда мотор при нормално каране.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Автоматик, 4-степенен хидротрансформатор, RD8, K20A4.Пенсионерско - около 2000 об/мин, нормално - около 2500 об/мин, леко агресивно - около 3000об/мин, супер агресивно 5000+ об/мин.При постоянна скорост 120 км/ч оборотомерът стои на 3000 об/мин.Предишното ми CR-V - автоматик, 4-степенен фидротрансформатор, RD1, B20B - абсолютно същата картинка.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, начи карам си и си свиркам, всичко в реда на нормалното. Кефи ме i-VTEC-а, можеш да караш как си искаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, ... Кефи ме i-VTEC-а, можеш да караш как си искаш.

Абсолютно си прав :cool:п.п. Не му е тук мястото, ама ... стой да видиш, как се кара R18-kaта i-vtec, със 6-степенна ръчка! На 6-та можеш да си джиткаш, кеф ти със 60 км/ч, кеф ти със 160+ км/ч :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахах ееей, аз така си карам дъртия Сивик на 5-та. Е, до 160 не успява да ги докара де :D

Недей ся ти с тея R18-ки да ме блазниш, че ако не беше CRV-то щеше да е точно тая 1,8-литровка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрвейте,

 

Аз пък я какрам без да гледам оборотите или километржа.

Ако няма мошност сменям на по долна предавка. Но тези дни се загледах и всъщност карам горе-доло според това което пише книжката.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С нормално каране първа до 10 -5  след това втора до към 25-30 (3) 4-та до 45-55 5-та  ,това в градски условия.

Редактирано от K1r1L
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си го карам с кеф  и още не ми е омръзнал тоя японски москвич :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Па я ги карам с портите на преш.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...