Jump to content
Faboone

Помпата за чистачките отказа. HR-V

Recommended Posts

Здравейте колеги. Помпата отказа, за предните чистачки, задната работи и пръска. Въпроса ми е някой запознат ли е къде се намира помпата, на лесно място ли е и дали може да се отремонтира лесно или ще трябва сервиз? Това, което се вижда отгоре, е  един маркуч заминаващ под резервоара за чистачките, Възможно ли е да са се намокрили клемите за тока от дъждовете и да не бачка заради влага?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено ги монтират на самото казанче. По-скоро си е отишла. Не мога да кажа конкретно за твоята кола, но след като виждаш къде отива маркучето, не може да е на мн по-различно място. На старият ми автомобил се махаше гумата, калника и чак тогава се достъпваше казанчето.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Цр-в 1-ва генерация: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=98058&do=findComment&comment=1057448385

Може за Хр-в да е подобно!?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем, но за съжаление не съм правил снимки!

И двете моторчета са на самия резервоар за течноста!

Изглеждат еднакво, но имат различни букси: На едното полюсите бяха успоредни, на другото единия на 90 градуса спрямо другия, така че ако купуваш трябва да видиш кое точно ти е нужно! Цвета също е различен (жълто и черно.....мисля). Аз взех втора употреба и беше 20лв.

Резервоара се сваля по следния начин:

От горната страна махаш капачката и после издърпваш гърловината на резервоара ( тя е отделна част) и мисля се държеше на едно винтче!

Сваляш предна лява гума! Сваляш пластмасовия подкалник! Има 3-4 винта и 3-4 щипки, на които дърпаш централния щифт на 5-6мм, а после и цялата щипка. Не казвам че е лесно, кални са и това пречи, може и да счупиш някоя, струват 50ст.

После ще видиш резервоара, заврян в горния края на калника, а моторчетата са в задният му краяй! Кабелите са къси, маркучите също, може да отделиш резервоара но не и да го измъкнеш целия от там преди да разкачиш маркучите и буксите (те са омазани с грес). Не е сложно! Мърляво е!

Резервоара се крепи на 1-2 винта и една кука в задният си края!

Не е сложно, но гледай внимателно, може и да съм пропуснал нещо, все пак не съм си водил записки! :D

Отне ми 30 мин, но в сервиза, ако е на улицата нека и час да е, само не бързай!

Ще се справиш! Успех!

п.п. Смених моторчето накиснах в чистител старото за 2-3 дни и то също тръгна, ....... язък за барута!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След почистането сложете нова грес на клемите.Обикновена литиева грес върши работа.Грес има и на цоклите на крушките фабрично...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Първо искам да благодаря на колегата @ValMihov и на всички други, които помогнаха и се отзоваха.
Стана точно по описания начин, и се оказа лош контакт между клемите и конектора на помпата. Коментара ми е че явно на това място влиза освен влага и мръсотия, особенно под дърветата и след време трябва да се профилактира и почисти.
За щастие всичко работи, но се замислих и за това, как се махат помпичките от резервоара, без да се счупи нищо. В моя случай не стигнах до махане, но може да е полезно и за други решили да правят същото нещо. 
Благодаря пак на всички!
Нужните инструменти са:
1.   - кръстата отвертка,
2.   -права отвертка.
3.   -камък номер 10 с 2 удължителя и рамо гидория.
4.   -ключовете от колата за развиване на болтовете на колелото и крик
5.   -кабел двужилен многожичен за ток и за тестване
6.   -wd40,  може контактен спрей или за почистване на спиртна основа (изопрпопанол)
7.   -грес и парцали


Ето и малко снимки:

Тук, момента е след, като съм свалил колелото от главината и освободена кората под калника, само от дясната страна до след средата, което беше достатъчно в конкретния случай.
b9drhi.jpg

29z50nd.jpg


10pss4x.jpg
152i9p3.jpg
jkiquu.jpg
2vudkqs.jpg
Черната помпа с жълт конектор е предната, другата е задна.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...