Към съдържанието

Метална гарнитура за D16 DOHC
От къде?

• Не можете да пишете в тази тема
18 отговора на тази тема

#1 Doomwisher

Doomwisher

Night Rider

• Член
  • PipPipPip
  • 575 Мнения:
  • Кара:Skyline R33 & Integra DA5
  • Място:Добрич

Публикувано 22 ноември 2012 - 18:09

Здравейте!

Търся си метална гарнитура за моя CRX D16Z5! Ще предстои основен ремонт и си набавям всяка част една по една, но за гарнитурата съм решил че, твърдо трябва да бъде метална! Мотора ще се подлага на налягане около 0.7 по-нататък и мисля че, не мога да си позволя да карам с клингерит ...
Всички знаем за перформънс гарнитурите, Cometic, Golden Eagle, Zerg Industries и т. н. които варират около и над 200лв доставени до БГ, но не това им е проблема ... понеже бюджета ми е оскъден съм избрал D16 за турбиниране като идеята ми е че блоковете им и частите като цяло се намират доста лесно и ако се случи някой беля много бързо ще мога да си стъпя на краката, но представете си че трябва да дам такива пари за гарнитура каквито примерно и за D16 Блок и на всичкото от горе трябва да чакам между 2 и 4 седмици за доставка ... не мога да си позволя подобен лукс!
Именно за това се обръщам към вас и по-точно към тези с двувалови D серий които са си решили този проблем по алтернативен начин, като например изработена гарнитура!

И оттам възникват въпросите:

Къде се изработват гарнитури?
Колко струва услугата?
Надеждни ли са?

Това е за сега! :)
  • 0

"Without racing, there is no Honda"
(Soichiro Honda 1906-1991)

#2 MIYAMOTO

MIYAMOTO

Гайджин

• Почетен член
  • 1669 Мнения:
  • Кара:му се 330 бръмбара праскат напред през кукуруза
  • Място:Варна

Публикувано 22 ноември 2012 - 21:47

Аз ползвах метална КОМЕТИК за стария ми ЦРХ Д16З5....ебахти боклука се оказа,лично мнение.Други фирми не правят метални за този мотор,и пак сложих клингеритова и колата си се кара на 1 бар ;)
  • 0
ВЕЧЕН ФЕН НА АМБУЛАНТНИЯ ТЪРГОВЕЦ DarcoSi

#3 Doomwisher

Doomwisher

Night Rider

• Член
  • PipPipPip
  • 575 Мнения:

Публикувано 23 ноември 2012 - 18:39

Много рисковано ми звучи на мен като цяло, но не изключвам възможноста да се примиря и сложа обикновенна гарнитура.А иначе няма ли хора които са ползвали изработени в БГ гарнитури? Нека да чуем и тяхното мнение! :)
  • 0

#4 respawn

respawn

Потребител

• Non-Commercial
  • PipPipPip
  • 824 Мнения:
  • Кара:Concerto MA2 dohc Turbo
  • Място:Shumen

Публикувано 23 ноември 2012 - 21:44

аз скоро мисля да подкарам една правена в бг, не съм с нещо сериозно ,но мисля да я буцаме на над бар, тия дни ще имам наблюдение какво се случва и ще споделя.
  • 0

#5 iso_eu

iso_eu

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1136 Мнения:
  • Кара:HONDA
  • Място:99

Публикувано 24 ноември 2012 - 09:48

Според мене не рискувай с правена гарнитура , освен ако имаш доста време за второ и трето отваряне !
На времето имах един дзвер Renault 5 - 1.4 turbo и да ти кажа що майстори псувах че даже и официялния Промобил не успяха да измислят ква гарнитура щото бяха мноо умни, та вземи си сложи истинска гарнитура Публикувано изображение!
http://www.shopengin...20A1+01-Up+2.0L
Примерно от тук !
Сега за твоя мотор не знам дали имат точно тези !

И смятай много здраво колко да и е дебелината преди да си я поръчаш !

Също внимавай със скуиш банд

И не разбрах какво точно ти пречи да си поръчаш две гарнитури истински ?
Клингерита го забрави ......за двигател с турбина е несериозна работа.

Гледам че си от Добрич - прескочи до Шумен има много здрави майстори, които се занимават с ралиткаджийски двигатели и коли и освен това се сътезават яко Публикувано изображение

Пък тези, които ползват правени нека кажат и те !

Този пост е редактиран от iso_eu: 24 ноември 2012 - 09:54

• 0

#6 Doomwisher

Doomwisher

Night Rider

• Член
  • PipPipPip
  • 575 Мнения:

Публикувано 24 ноември 2012 - 15:42

И не разбрах какво точно ти пречи да си поръчаш две гарнитури истински ?

Като цяло трудно ми се дават 200 лева за една гарнитура камоли да купя две ... и при фал ще ми стои колата 2-3 седмици в бокса докато пристигне другата!Интересно ще ми е мнението на колегата respawn като подкарате колата пиши пак в темата дали всичко е ОК! :)
  • 0

#7 iso_eu

iso_eu

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1136 Мнения:

Публикувано 24 ноември 2012 - 19:20

Като цяло трудно ми се дават 200 лева за една гарнитура камоли да купя две ... и при фал ще ми стои колата 2-3 седмици в бокса докато пристигне другата!

Сега загрях вече.Ами един авер сменя на К20 -150 к.с. и от USA Дойде за 140 лева някъде и то оригиналната MLS естествено, тъй че това е положението.

Този пост е редактиран от iso_eu: 24 ноември 2012 - 19:21

• 0

#8 MIYAMOTO

MIYAMOTO

Гайджин

• Почетен член
  • 1669 Мнения:

Публикувано 24 ноември 2012 - 19:24

Клингерита го забрави ......за двигател с турбина е несериозна работа.

А по-старите турбо дизелови двигатели и турбо бензинови мотори които са с клингеритови гарнитури???Или те са грешка на инженерите???
  • 0

#9 iso_eu

iso_eu

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1136 Мнения:

Публикувано 24 ноември 2012 - 19:38

Не съм казъл че са грешка ! Но при положение че има перфектни и здрави метални многопластови и т.н. гарнитури , за мен е безмислена всяка друга още повече че имах бая премеждия с подобен тип гарнитури с R5 Turbo на 1 bar и като сложих металната забравих за гарнитурата.
Сега ако имаш много кривини ще слагаш клингерита няма как.
Пък да кажа че с това ренде бая модерни таратайки ми дишаха прахоляка едно време много добре направена стокова кола - няма друга подобна .
Но едно време Италианците Табатон и т.н. идваха на ралита с три минибуса сервиз, пък нашите - с едно фенерче зареждаемо на 220 V и правеха перфектни коли на асфалта , и им скъсваха гъзовете и им дишаха прахоляка - та много зависи от майстора Публикувано изображение

Еееехххх едно време имаше Българско рали, сега само тунинг....мунинг....светкавици....и облепени стълбове.

Всеки си решава сам.

Този пост е редактиран от iso_eu: 24 ноември 2012 - 19:49

• 0

#10 MIYAMOTO

MIYAMOTO

Гайджин

• Почетен член
  • 1669 Мнения:

Публикувано 24 ноември 2012 - 20:01

Даааам имаше спорт,а сега няма нищо...ех спомени спомени :(/> Сори за офтопика
  • 0

#11 respawn

respawn

Потребител

• Non-Commercial
  • PipPipPip
  • 824 Мнения:

Публикувано 24 ноември 2012 - 20:17

Проблема не идва от клингирита държа да го отбележа, клингирита държи маслото и водата! Просто ТЕНЕКИЕНИТЕ пръстени на самите гарнитури са слаби и от там става фала.
  • 1

#12 Doomwisher

Doomwisher

Night Rider

• Член
  • PipPipPip
  • 575 Мнения:

Публикувано 27 ноември 2012 - 02:18

Бой с клингерита пък каквото стане и без това ще си я карам още близо година атмосферка, а и имам мерак да си сменя гумичките и сигментите че, леко ми припушва в високите обороти и не ми се занимава с чакане на поръчки от USA особенно около коледните празници ... ако има по-нататъка проблем ще прибегна до Cometic вече! :)
  • 0

#13 respawn

respawn

Потребител

• Non-Commercial
  • PipPipPip
  • 824 Мнения:

Публикувано 23 януари 2013 - 00:26

Лоша новина за "правената гарнитура" да споделя, по-късно ще казажа какво точно. Да отбележа също ,че проблем за гарнитурата най-вече е детонацията.. говоря графитената. Има отзиви за ОЕМ гарнитура + cooper spary която нямала проблеми при налягане 15пси
  • 0

#14 Doomwisher

Doomwisher

Night Rider

• Член
  • PipPipPip
  • 575 Мнения:

Публикувано 23 януари 2013 - 00:34

Съжелявам за каръка колега желая ти да си на пътя възможно най-скоро! :(Иначе да отбележа че, имам един приятел дрифтър с Silvia S12 с стария мотор CA18DET там болката е същата момчето смени около 3 правени гарнитури на времето, за няма и 1 година, но от последната 1 година кара с Cometic и все още няма проблеми! :)
  • 0

#15 GeFi's Garage

GeFi's Garage

Hp & Tq Lunatic

• Член
  • PipPipPip
  • 1632 Мнения:
  • Кара:валяците да се въртят бързо и колите да полудяват
  • Място:Шумен

Публикувано 24 януари 2013 - 00:01

Кометика леко СЪКС :) Всеки ден бих предпочел ОЕМ-ска от Голден Игъл :)
  • 1

#16 respawn

respawn

Потребител

• Non-Commercial
  • PipPipPip
  • 824 Мнения:

Публикувано 24 януари 2013 - 14:28

И аз така след лекия проблем , залагам на стокова + спрея който споменах горе. п.с. Ивко трябва тези дни след като запаля да се чуем :cool:
  • 0

#17 lekk

lekk

Новак

• Член
  • Pip
  • 18 Мнения:
  • Кара:Civic4Gen
  • Място:Varna

Публикувано 08 юни 2017 - 18:15

Колеги, и на мен ми се налага смяна на гарнитура. Бихте ли ме посъветвали за марка, модел.

Този пост е редактиран от vesivanova: 09 юни 2017 - 18:25

• 0

#18 fenabg

fenabg

ШАМАН

• Експерт
  • PipPipPip
  • 4863 Мнения:
  • Кара:самУлет с кош и фара мУ свети
  • Място:Дупница

Публикувано 10 юни 2017 - 19:33

По-горе е писано , стесни кръга малко. Клингерит, метална , оем заместител, някъв евтин боклук?
  • 0
Винаги има граница ,въпроса е дали ще бъде достигната или ще се намери нова по далечна

#19 lekk

lekk

Новак

• Член
  • Pip
  • 18 Мнения:
  • Кара:Civic4Gen
  • Място:Varna

Публикувано 11 юни 2017 - 09:54

Сега съм с клингеритена, но всички ме съветват да сложа метална. Мисля да и я надуя на 0.5 и да няма изненади после. По магазините си предлагат реинз или елриг, те все са клингерит. Видях, че в Габрово правят метални по поръчка, но не съм наясно какво точно ми трябва.
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни