Jump to content
Restless

Ксенонови фарове

Recommended Posts

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=17513началото.И понеже разделите купува/продава са неподходящи поради наложените ограничения, реших да пусна тук :cool: Моля, желаещите да се запишем тук... при достигане на бройката (5) ще направим контакт с "вносителите" и ще помислим как да се съберат парите (предполагам може и хора извън София да са желаещи).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още един колега пусна подобна тема :blink:за момента значи сме 3-ма желаещи :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

ако някой желаещ не може да пише в този форум нека ми прати на лични.

За момента това е мишо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се обаждам ,за мен са 2 комплекта ...ето 4е бройката е пълна :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest B.Angelov

Аз също имам желание да се включа но ако е възможно да кажете какви са условията. Благоддаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

ами условията са поръчка от поне 5 комплекта, придплащане на почти цялата сума.Лошото е че аз още не съм си свършил належащ ремонт на веждите, а дотогава не ми е ясно ще останат ли пари за ксенони :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, дайте малко инфо,за кви кинти става на въпрос?Ксенона и биксенона?Може и аз да се включа :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.xenonkit.org/index.php?showtopic=910лв печалба за доставчицитеПоследно цените са били 180лв/комплект за последната доставка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest policeman

Цената на биксенона? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Цената на биксенона? :P

да, поне lookcho така твърдеше на месечната в София преди 2 седмици ;)

Адаша chavdu също се двоуми за Сивика си, прелюдите според светят добре ;)

Да забием вторник на седмичната среща да се видим?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако цената на биксенона е 200лв. ще се включа и аз с два комплекта най-вероятно :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що говорих с човека, който е Софийската свръзка.Цени (100% капаро)Н1 35Вт стар баласт 145лвН1 35Вт нов баласт- 160лвН1 50Вт нов баласт- 180лвН4-би нов баласт 200лвН4-би стар баласт ~185лвНов баласт - водел се "дигитален", препоръчва се от производителя, имало някакъв малък бъг с леко премигване при старите баласти, който е отстранен. 15лв отгоре за нов баласт.

... plashta se napred 100% ot stoinosta na pory4kata... i neshtata pristigat direktno pri vas !... minimalno koli4etsvo 5komplekta... do 16 komplekta vlizat bez problemot 16 nagore ili na 2 adresa ... ili se plashtat mitata... nqma srok .. nqma dati ...kazvash mi predvaritelno kakvo iskash ... pravq zaqvkata do kitai.. davash mi pari4kite ... prevejdam gi... do 5 rabotni dni sa pri tebe :)

Предлагам хората от София да направим опит да се видим утре на ежеседмичната клубна сбирка (вижте стикнатата тема в Общи)По принцип срещите са от 20.00 (не ме бийте и на мен ще ми е първа седмична :angry: ), аз няма да имам възможност да стоя след 21.На хората проявили интерес ще пратя лично с джиесема ми за връзка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

систематизирам каквото сме се чули с хората:Аз - Н4 биксенон, нови баластиchavdu - същотомишо - същотоdjsprite - HB3/9005 1бр + 1бр Н3policeman -

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

policeman - H4 bixenon 4300К нов баласт + Н1 4300К+нов баласт

 

с мишо се разбрахме да се видим в сряда, защото вторника му е неудобен и ако всичко е наред се надявам най-късно петък-събота да отидем при хората поръчващи ксенона :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Днес взех по Еконт 380лв за ксеноните на policeman

 

djsprite - HB4/9006 35W нов баласт + H3 нов баласт и двете на 6000К, общо 320лв, вероятно утре по обед ще ходя до Еконт.

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

320лв от djsprite са у мен, остава с "китайската" свръзка да се свържем и вероятно утре или до края на седмицата с мишо отиваме да поръчаме.

Ако до утре някой не се обади/прати пари приемам че това са хората икомплектите, утре сутрин ще подредя още веднъж всички поръчки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Майната
:rolleyes: за моя акорд, който е с отделни крушки за къси и дълги биксенон ли трябва да е, за да са всички светлини ксенонови? Предполагам е така, но да не сгреша?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@МайнатаАко са ти отделни крушките, значи ти трябват отделни ксенонони, т.е. не ти трябва биксенон. С H1 ли си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони,най- вероятно си като Спрайта,виж неговата поръчка :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тони,най- вероятно си като Спрайта,виж неговата поръчка

мммм, djsprite доколкото се чухме ми каза че неговия Акорд е "американски" и дългите са му НВ3/9005, а късите НВ4/9006

Н3 го взима за халогените си, които били с такива лампи. Дано не греша.

т.е. със сигурност НЕ трябват Н4 биксенон, чиято идея е да имаш къси/дълги с 1 крушка

 

С hondabassmbas се разбрахме утре около обед да каже иска/не иска колко и в петък да сме готови за поръчка

Майната някъде по мануалите за твоя акорд трябва да пише с какви крушки е... ич ли не е изгаряла досега :rolleyes:

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

некви ужасно редки крушки са, една изгоря лани и с голям зор намерих - на едно место ми искаха 86лв за 2 бр,накрая намерих за 14лв/бр в един магазин дето продавача се чудеше от къде се е взела такава......сега ако някой закъса има и двата вида къси/дълги по 15-18лв/бр. във Викиват. Сори че спамя в темата, но може да е полезно за някой колега. А относно ксенона - явно не става за мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

некви ужасно редки крушки са, една изгоря лани и с голям зор намерих - на едно место ми искаха 86лв за 2 бр,накрая намерих за 14лв/бр в един магазин дето продавача се чудеше от къде се е взела такава......сега ако някой закъса има и двата вида къси/дълги по 15-18лв/бр. във Викиват. Сори че спамя в темата, но може да е полезно за някой колега. А относно ксенона - явно не става за мен.

то че става, става, въпроса е да се сетиш какви са крушките :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окончателно, колегата от Русе се отказа, поръчката остава:djsprite - HB4/9006 35W нов баласт + H3 нов баласт и двете на 6000Кpoliceman - H4 bixenon нов баласт + Н1 +нов баласт и двете на 4300Кмишо, chavdu, restless - H4 bixenon нов баласт на 4300КУтре по обед(събота) с мишо ще се видим с човека и ще му дадем парите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видяхме се дадохме парите, според човека пратката се очаква към 7-8 Февруари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и за мен чуденето остана дали да са 4300K или 6000К и накрая поръчах и от двата вида лампи, пък ще видя кое ще ми хареса повече.Веселин, на когото поръчахме ксеноните си беше сложил някакви 12000K което светеше съвсем синьо, виолетово според него и доста слабо според мен. Но на него така си му харесва явно. Може би отслабването е и в резултат на UV филтър в стъклото на фара.Като пристигнат и ги монтираме, ще споделим впечатления. :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Току-що ми се обадиха от доставчиците - казаха че утре до 17ч вероятно ще ми ги донесат !Ако не окъснеят и всичко е ок- като комплектация и бройкище се опитам да пратя още утре към хората от страната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пратих ксеноните към policeman, остава djsprite да се обади да си вземе неговите :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пратих ксеноните към policeman, остава djsprite да се обади да си вземе неговите :huh:

Благодаря за което! :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте вече са монтирани даже :D , утре снимки ..колегите видяха тази вечер на ЕКО новата физиономия :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

тя и старата беше мнооого готина, хич не си представям новата как е  :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюда е с монтиран ксенон и да споделя ,свети ненормално!!!:D Още веднъж благодаря на колегата Restless за организацията и покупката на китовете! :D Препоръчвам на колебаещите се,да рискуват.Покупката на ксенон си заслужава. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Restless

Прелюда е с монтиран ксенон и да споделя ,свети ненормално !!!:P Още веднъж благодаря на колегата Restless за организацията и покупката на китовете! ;) Препоръчвам на колебаещите се,да рискуват.Покупката на ксенон си заслужава. ;)

сложи някоя снимка, аз явно следващата събота ще слагам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Кога ще се сформира нова поръчка колеги?Някой слагал ли е на 6-та хетч 4 врати? Става въпрос за H-4. Едни майсторчета които слагат ксенон ми казват, че най неприятната крушка е тази и не ме съветват да слагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Проблема бил в това, че при биксенона на Н-4 когато си на къси - добре, но при дълги светлини на същия рефлектор не се получавал добър фокус. Тоест, според мен искат да кажат, че трудно се постига добър фокус и на къси и на дълги. Ако крушката е с електромагнитен плъзгач например, не гарантират добър фокус на дълги след постигнат такъв на къси. Общо взето ако има човек, който е слагал на такава кола да сподели как е. Иначе е субективно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема бил в това, че при биксенона на Н-4 когато си на къси - добре, но при дълги светлини на същия рефлектор не се получавал добър фокус. Тоест, според мен искат да кажат, че трудно се постига добър фокус и на къси и на дълги. Ако крушката е с електромагнитен плъзгач например, не гарантират добър фокус на дълги след постигнат такъв на къси. Общо взето ако има човек, който е слагал на такава кола да сподели как е. Иначе е субективно.

Мога да кажа че на 5ген няма такъв проблем :) - а и там сме с биксенонДаже на дълги видимия ефект е по-драстичен - поради по-голямата осветявана площ сигурно, преди пред самата кола се получаваше едно недобре осветено петно(сравнено с пространството на 20-30м напред), докато сега е един доста равномерен плътен светлинен потокС 2 думи- доволен съм :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stefan Milev

Звучи много добре това. Ще има ли скоро нова поръчка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи много добре това. Ще има ли скоро нова поръчка?

ми пуска се тема, събирате пари и поръчвате - координатите на човека ги има...  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...