Jump to content
Nasakoto.Yakata

ксенонови фарове

Recommended Posts

Хайде преди да си купиш това чудо на китайската техника да си помислиш дали си единствен на пътя вечер. Аман от каруци с тунинг по фаровете от 100W ламби или ксенони. Имаш ли пръскалки за да почистиш калта или снега за да не светиш като електрожен на отсрещните или си мислиш че само с 200 кинта можеш да покажеш как се прави оптичен тунинг. Друг е въпроса колко карат с регулирани фарове, пускат халогените само когато е необходимо и ползват ел. регулирането на фаровете си като натоварят багажника с буркани.Не съм против ксеноните но като е гарга да е рошава и да са направени както трябва. Системите които трябва да имаш за да светиш с такъв интензитет струват доста повече от ламбата и баласта които си купуваш като кит, пък бил той и оригинален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде преди да си купиш това чудо на китайската техника да си помислиш дали си единствен на пътя вечер. Аман от каруци с тунинг по фаровете от 100W ламби или ксенони. Имаш ли пръскалки за да почистиш калта или снега за да не светиш като електрожен на отсрещните или си мислиш че само с 200 кинта можеш да покажеш как се прави оптичен тунинг. Друг е въпроса колко карат с регулирани фарове, пускат халогените само когато е необходимо и ползват ел. регулирането на фаровете си като натоварят багажника с буркани.Не съм против ксеноните но като е гарга да е рошава и да са направени както трябва. Системите които трябва да имаш за да светиш с такъв интензитет струват доста повече от ламбата и баласта които си купуваш като кит, пък бил той и оригинален.

Айде да не се обиждаме!Ако нямаш какво да кажеш по темата, по-добре си замълчи. Не е нужно да приемаш по презумпция, че всички са цървули като теб.Нямам желание да заслепявам никого. Искам да имам читаво осветление, защото с тези фарове в момента просто ще се пребия някъде, защото не виждам къде карам. Каквото е нужно ще си го купя и ще настроя както трябва.Вече поне на две места във форума зададох въпроси свързани с фаровете. Не получих ясен и еднозначен компетентен отговор до този момент.Трябва ми не тунинг, а да виждам. И цената все пак да е разумна, на кола за 5000 лева очевидно няма да сложа фарове за още толкова!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

@NASAKOTO.YAKATAНастройките на всяка една част по колата винага са много тънка работа, и за съжаление мога да кажа че тук в нашата мила родина въоще не са на почит. А за заслепяването мога да кажа само че като цяло ние с хондите малко страдаме от тази работа поради факта че колите ни са малко по ниски от останалите факт който не искаме да променим. И въпреки тези регулаци хората си карат с Ксенон и ксенон се произвежда. НЕПОДДРЪЖКАТА на която и да било част от колата води до много нежелани ефекти в повечето случаи към останалите участници в движението. А регулациите за HID са относно цветната температура на крушката (в коя част от спектъра ще бъде излъчваната светлина). И не съм казал че регулациите са лошо нещо, напротив!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=17524 :cool: Лично аз смятам проблема с фаровете нощем за един от най-болезнените поне за 5гДори се замислям при възможност за нещо като ХР-В

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@NASAKOTO.YAKATA Представи си, освен теб и други хора са грамотни, могат да четат и се сещат да го правят.Вярваш или не, съм търсил с търсачката и съм чел каквото има в тоя форум по въпроса.Дори съм го написал, но кой да чете. Т.е. преди да постна въпрос първо съм потърсил и проверил какво е писано по темата, но задоволителен отговор не намерих.А ти си цървул без кавички защото си мислиш, че си най-акълията от всички. Разбирам възмущението ти от това, че в България много важни неща не се спазват. Просто не си попаднал на човека обаче, на когото да ги обясняваш тези неща. Това, че не съм знаел как се сменят крушките не ме прави необразован, не виждам какво доказваш с това, че ми пращаш линк към моя тема.Точно аз съм човекът, който най-много държи нещата да са както трябва. И ти точно на мен намери да ми се отваряш. Айде у лево.Мен също ме заслепяват на пътя, не ми е приятно и не бих го причинил на никого.Знам, че няма да ме разбереш, затова си спести по-нататъшните обяснения, ще съм ти благодарен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета не разбрах защо му насрахте темата на човека ...5-та ген страдаме от осветеност на пътя така че е нормално да прибягваме до HID лампи аз се колебая между един H4 BiXenon с новите баласти... или 2 комплекта "нормални" защото мислех да слагам "ангелски очи" ... за момента обаче можеш да ме пишеш като потенциялен желаещ, просто имам някои други разходи така че ... докато събереш още 3-ма 4-ма може и да са ми останали някакви пари за "глезотии" :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие хубаво не виждате ама фаровете на старите коли НЕ СА проектирани за ксенон. Навъдиха се сумати гоуфове, ескорти, сивици, вектри и кадети с ксенони и просто вечер ако има някой такъв срещу мен след това 5 минути нищо не виждам, защото заслепява ужасно. Помислете си хубаво преди да си правите такива подобрения, че някой някоя вечер може да ви сурвака с дървото :blink: Освен това утре ще мушнат нещо в закона, както във всички нормални държави и ще ви скъсат от глоби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие хубаво не виждате ама фаровете на старите коли НЕ СА проектирани за ксенон. Навъдиха се сумати гоуфове, ескорти, сивици, вектри и кадети с ксенони и просто вечер ако има някой такъв срещу мен след това 5 минути нищо не виждам, защото заслепява ужасно. Помислете си хубаво преди да си правите такива подобрения, че някой някоя вечер може да ви сурвака с дървото ;) Освен това утре ще мушнат нещо в закона, както във всички нормални държави и ще ви скъсат от глоби.

мога да се хвана на бас че моите фарове заслепяват по-малко от твоите ( всичко е въпрос на настройка ) , а в момента след ( 2-5 години ) в който сложат такова нещо в закона нищо не ми коства да си върна старите фарове ;) само трябва да включа 2 букси и да сменя крушките ... слагай си ксенона без да мислиш и го настрой така че да не пречи на отсрещните !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е гот, който свари да се включва в темите, но просто аман от яростни коментари в този форум!

 

Не е ли нормално човекът да иска ДА ВИЖДА докато кара?!

 

Този проблем, подчертавам проблем, го имам и аз с 6-та, и не е присъщ само на петиците.

И точно, както този пич, всяка вечер се чудя как да уцелвам пътя.

Положението става още по-лошо, когато някой кара срещу мен (разбирайте - фаровете му ми светят в очите).

Тогава положението е не "виждам зле", а "не виждам пътя въобще". Единственото, което правя в такива моменти е да гледам долу вдясно къде свършва пътя, поне да не изляза от него.

 

Така, че.. драги критикари, няма как такива като нас да не търсят решение на проблема си. Просто защото ни се налага да караме и след залез слънце.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

писал съм и в други подобни теми,колеги защо не опитате с ОСРАМ?да не е като ксенон няма да го коментирам изобщо,виждах на ЛУКЧО фаровете,да светят,вижда се.но да ви кажа и с осрамките се вижда доста по добре от нормалните кружки.и са 55/60,не са 100w.пробвайте ако не ви стига вземете си ксенона,всички сте прави в мненията си че някой заслепяват(щото няма кой да настрои малко фаровете),а други не(щото сигурно са по малко българи).и все пак успех ако сте решили вече за ксенона,само една молба не ставайте като повечето,настройте ги както трябва.айде пиис

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...