Jump to content
Restless

Сълзене на антифриз

Recommended Posts

При смяната на маслото преди седмица, "майстора" забелязал сълзене на антифриз от 2 места - датчика за включване на вентилатора - през самия датчик, не от уплътнението (най-долу на радиатора) и от корпуса на термостата - според него вероятно се е напукал бакелитения корпус

2 въпроса - дали да сменям направо частите или да изчакам да видя дали пада нивото - малко е странно да просълзят 2 места едновременно... От друга страна от долния край на бронята се вижда че е леко омазнен от антифриз ръба

 

- откъде може да се купи Хондов или съвместим антифриз? 100% съвместим ( с допуски на Хонда) намирам 2 вида - Glysantin G30, който не намирам да се продава в България и Ravenol HTC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен има сълзене. В долния край на радиатора, където е пробката, и точно зад корпуса на термостата. Там сменях една скоба миналата година,че сълзеше,но сега от студовете пак почна. 

 

Също промих цялата система и сложих червен антифриз IGAT. Слави ми го препоръча ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво е максималното ниво в казанчето? Чудя се защото черта не виждам, а нивото ми е точно през буквата А от MAX :)

 

По въпроса за антифризите  - то колкото повече чете човек толкова повече се плаши... Хондовския оригинален е относително най-особен - не е 100% съвместим с тези на Тойота, Мазда и ФВ за смесване

Пък не ми се ще да го сменям  целия че е на 1 година :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След много ровене, антифризи съвместими с Хондовския, намиращи се в България:

Ravenol HTC  - указана поддръжка на Хонда

Comma XStream G30 - съдържа Glysantin G30 на BASF, което пък е съвместимия с Хонда и повечето японски автомобили антифризен концентрат на BASF

Mobil Antifreeze Advanced - отново, покрай G30

 

Междувременно закупих един зелен, "за азиатски автомобили" антфриз - смесих 50гр Хондов с ощи толкова от зеления, разреден 1към1 с дестилирана вода 

Смесиха се без утайка.

Воден от излишък на време, сместа сложих в бурканче , него в тенджера с вода и оставих да поври за 15-20мин.

В бурканчето се появи утайка!

 

След което предприех щурм към търсене на съвместим антифриз :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам пресен опит понеже аз скоро смених всичко дето може да се точи по моя дарак , та от кухнята на бултрако едно пиленце каза "Валео" , много се харчел като бидона от жапан свършил да ти снимам шишето ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам пресен опит понеже аз скоро смених всичко дето може да се точи по моя дарак , та от кухнята на бултрако едно пиленце каза "Валео" , много се харчел като бидона от жапан свършил да ти снимам шишето ?

Ам той бидонът може да свърши ако в Бултрако на всеки при обслужване му наливат от него, ма дали е читав и дали не го пробутват за Хондовски примерно не се знае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един съвместим

Motul Inugel Optimal Ultra (ползва G30)

 

Всичките изброени са ОК за Хонди - имат нужния допуск, но не е гаранция дали са ок за смесване/доливане

При първа възможност ще направя проба

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...