Jump to content
Guest kamenski

малко питане за газ на D13b2

Recommended Posts

Guest kamenski

здравеите колеги преди няколко дена се принудих да си сложа газова :thumbs1: ама ся идват и проблемите вече 3-ти ден ходя да я настроиват и се немогат искат да ми слагат ламда емулатор или нещо такава та вапроса ми необходимо ли е или просто искат да ми земат някои лев значи на газ си варви доста добре обаче немогат да и оправят оборотите на празен ход по някои пат са добре после стрелката на оборотомера почти опира долу и аха да изгасне гледаха вакуми и там ко ли не и немога т да открият проблема та ако някои може да помогне ще сам много благодарен :bounce:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не давам глупави съвети ама гледахте ли въздушния филтър. Хубаво е да прегледаш всичко което са пипнали тия от сервиза. Къде са ти я слагали, в кой сервиз? Мен като ми я сложиха... направо трагедия. Нямаше един стегнат маркуч, вода шуртеше от 3 места. Между въздушния филтър и колектора бяха сложили нещо което едвам се крепеше.... Абе трагедия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest micro

Не съм запознат много с двигателите но един съвет в по-вече няма да е излишенТа двигателя ако е инжекцион има един клапан на входящите тръби който при бензин отваря на ниски обороти и от там преминава въздух тъй като дроселовата клапа е затворенаКогато се монтира газово той бърка много работата защото подава по вече въздух когато отвориЗатова му се прави баипас с газ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да имаш проблем трябва смесителя да е монтиран между двата отвора на ЕАЦВ-то преди дросела. Аз до сега не съм виждал пълна инж. на хонда на която може да се направи такова изпълнение!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите колици са карбуратор, моноинжекция се водят май...Възд. филтър е на 2 месеца, няма как да е от него.... :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо на 1.3 ще слагате газово...аз лично много мразя газта като гориво защото разгонва фамилията на двигателя. Колкото до емулатора на ламбдата...да , нужен е защото ако не заблудиш компа че си на бензин няма да ти влезе в час двигателя. Газта е гориво с висок октан но с ниска калоричност и поддържа по-ниска температура в колекторите(и в ламбдасондата) и тя ще праща лъжлива информация на компа че двигателя още не е загрял. Поправете ме ако бъркам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...