Jump to content
PetioHonda

Боядисване на липи решетка

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Можете ли да ми дадете някакви насоки как да си боядисам липът и маската. Искам решетката да остане черна, а контура или външната част да е цвета на колата. Притеснява ме, че в момента е лъскава черна пластмаса. Ако се пръсне направо пластификатор върху лъскавото дали ще държи? И как да отделя решетката и да пръскам само външната част? С тиксо?

Става въпрос за TypeR решетка и спойлер.

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, колега, трябва първо да матираш и обезмаслиш и тогава да пръскаш. Ако няма да пръскаш шприц матирай с водна шкурка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До такова заключение стигнах и аз. Щприц не знам на кое се казва, но мисля само шкурка, пластификатор и боя. Можете ли да ме насочите за размер на шкурка (спрял съм се на 600), марка и модел материали? Обезмасляването с какво се прави? Само спирт достатъчно ли е ?

Съжалявам за глупавите въпроси...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шприца е течен кит (един вид грунд), бих те посъветвал дори с по фина шкурка да го минеш. Има едни с дунапрен на гърба (те са за сухо търкане - 800, 1000), а на мокро и с 1200, 1500 може. Ще трябва да потъркаш повече, но поне няма да станат дълбоки драскотините. Обезмасляването се прави със обезмаслител (ама не този за фурни и тенджери). В магазините за бои го има. Има за пластмаса, има и за метал, но струват по 7-8 лв. Може и с кореселин или спирт да пробваш.

Редактирано от kotarankat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...