Jump to content
angello

Блокирана задна врата Акорд 7

Recommended Posts

Здравейте. Вчера се блокира задната лява врата. Не се отваря нито отвън, нито отвътре. Централното работи и повдига стърчащото при отключване. Не съм активирал детското заключване. Пробвах с рестарт на акумулатор и отключване с ключ-нищо.Пробвах да сваля вътрешната дръжка за да погледна отвътре, но не успях и след сваляне на болтчетата. Някаква идея, как да се реши подобен проблем или майстор-специалист в София?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако случайно чувстваш типичното отпускане след напрежение при дърпането на дръжките, може нещо да са ти залепнали или замръзнали уплътненията, което ме съмнява предвид, че не е толкова студено и е станало изведнъж.

 

 

В случай, че като дърпаш няма никакъв отпор, - направи оглед дали цялата кора може да се свали при затворено положение и така ще видиш каква е ситуацията. Много вероятно е да е нещо механично, щом централното работи. Ако не можеш да се справиш сам някой от познатите сервизи в София - Омбре, Юбико и в краен случай Бултрако. Аз не бих пробвал при случаен "ключар", тъй като е вероятно да има специфика при демонтажа на кората, която да не знаят, и да почупят нещо.

 

Ако някой колега е правил подобно нещо, може да сподели - демонтаж, особено при затворено положение. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Не е залепнало. Цяла сутрин синът ми отваря и затваря. И изведнъж скед като отвори отвътре тръгна да отваря отвън, но бях вече заключил и се блокира. Не осещам нищо при издърпване-теглене изщракване. Не знам дали в споменатите сервизище им се занимава? Някои приятели казват че е за ключар, други че е за тенекеджия-бояджия, понеже те често разглобяват. Трети, че е за тези от автоморгите. Четвърти ме насочват към автоджамбази.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще те насоча, сам да си го оправиш, след като първо попиташ ЮбиКо и Омбре, за цени. Ще питаш как сам - като прегледаш хубаво HTML версията за сервизиране на Хонда 7 ген. Имай предвид, че ще ти вземат не малка сума, само да ти свалят и закачат кората, и се моли да не ти счупят някоя щипка, надерат ъглите на кората, където ще човъркат, и оставят мръсни петна по кора, боя, тапицерия...

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колегата вече не е дал указание точно какво и как да направиш, защо не пробваш като я отключиш отвън, да седнеш, да заключиш от вътре с копчето от шофьорската врата и след това да отключиш от него.

 

Много често, когато жена мия кара, се заключва отвътре. Като минава да ме взима от някъде, дърпам вратата отвън почти едновременно докато тя отключва отвътре и така се блокира - вероятно някаква защита от външно посегателство. Когато тя обаче натисне отвътре няколко пъти отвътре, всичко се оправя.

 

Успех и да споделиш как си се оправил! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за съветите. Преди 1 час проблемът бе разрешен. Закарах я при човека, продаващ части втора употреба за Хонда в ж.к.Дружба. Звъннах му, понеже съм взимал разни неща от него и ми се стори точен пък и с разглобяване са занимава и той се отзова любезно. Кората се свали лесно, без да се пипа задната седалка а само се отблокират болтчетата под капачето при отварящия механизъм и голямата дръжка. При тези Акорди било лесно, но имало и по-трудни. Оказа се че жилото е откачено и при външното и при вътрешното лостче. Като се свали кората и се бръкне с нещо закривено, гледайки се устройството на другата задна врата и се отваря държача на бравата. После вече лесно едно по едно се закачиха нещата. Той ми каза, че често бояджиите понеже не са много наясно с различните механизми и закачат набързо или неправилно и при по-голямо напрежение, както е при затваряне с дистанционно и дърпане на дръжката се случват такива сакатлъци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, че все още има такива майстори, които хем разбират, хем пипат внимателно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, да! Супер, че има и колеги, които дават обратна връзка след разрешаването на проблема, за който първоначално са питали! :)

 

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати идилията настана..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, да! Супер, че има и колеги, които дават обратна връзка след разрешаването на проблема, за който първоначално са питали! :)

 

 

Подкрепям!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...