Jump to content
mdterziev

Странен шум от кормилен прът на HR-V

Recommended Posts

Здравейте, колеги,
С моята ХР-В, 2002 г. 1.6.105 коня, 2WD сме заедно вече над три години и 45 000 км.
 
Имам следния проблем от около 2 години като с времето се позасили. Появи се много дразнещ шум под кормилото, в началото беше слаб, но напоследък се засили. Чува се при преминаване на неравности и то незначителни по гладък асфалт. Получава се дори от самите вибрации в купето. Най - отчетлив е като ударя с длан по волана. Няма луфтове, няма припукване при завиване. Наврях се отдолу, махнах предпазниата пластмаса на кормилния прът и проблемът излезе от това заграденото на снимката. Като го ударя звукът се чува от там. Не знам как да го опиша, като тракане на тик-так в кутийка, на песъчинки в тенджера. До тук ми стига въображението. Никъде няма болтчета за стягане. Достатъчно добре смазано е. Моля, дайте съвет какво да правя. Има в нета някакви такива прътове втора ръка, но за тривратки от 99 год и с 4х4, дали ще станат за моята.
Благодаря предварително.

Редактирано от mdterziev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сигурен ли си че е от него?Това е карето за положението на волана .Хвани го с едната ръка изцяло и с другата мърдай волана наляво-надясно за да разбереш дали в него е луфта .На изгасен двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Като го хвана с ръка здраво или пък като му дал лек напън на целия прът дрънчането изчезва. При мърдане наляво-надясно на волана не се чува никога, само при удари и вибрации върху него от неравности по пътя или нарочно от ръка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не набуташ парче фибран или нещо такова да видиш дали  ще помогне. Според мен се получава някакъв резонанс в следствие на износване или разхлабване. Там няма кой знае какво движение, така че не мисля, че ако подложиш нещо да уплътни ще е проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид да сложа парче уплътнител между пръта и предпазната пластмаса ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ей,не си правете експерименти,Карето се износва и се сменя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А взаимозаменяеми ли са за Харвитата, че не мога да намеря точно за моята петврата, а намирам само за триврата и то 4 х 4. Според мен би трябвало да са еднакви. Вие какво мислите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, няма причина да са различни, но пък всяка "уважаваща" себе си автоморга би трябвало да си  вземат частта при уговорка!

Да не казвам,че и някои предлагат безплатен монтаж, на закупени от тях части.

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...