Jump to content
ivko_1

Ангренаж D14A4....?!?

Recommended Posts

Не мога да я зацепя на белези и това си е...

Някой ако има идея кои точно са правилните белези...ще съм много благодарен да сподели...или помогне по друг начин...срещу заплащане разбира се...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тая диаграмка ме вътри...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагам я на голямата шайба на белега...а на разпределителния на средния белег от картинката...както си беше преди да разглобя...после по обратния ред...дааа ама не...половин зъб разлика...или напред или назад...и не върви въобще както трябва...

Днес направих къстъм белези ...долу на белег...горе на белег(тоя на 7.00ч) без ремък. На делкото правя белег на разпр вал( още един)....после слагам раздвижната ролка и ремъка...с въртене на ролката докарвам вала на белег( този от делкото)...и навсякъде е на белег...даааа ама нееее. Паля и пак греда... Върви само от 5000 до 7000об...като докато стигне 5000об само мучи и леко придърпва...

Извода е...разпр вал е в голямо закъснение...около зъб и половина...!?!

Може би грешката идва от използването на грешен белег на оригиналната шайба на разпр вал(7.00ч)...макар, че четох някъде, че се използва именно той...

След всяка промяна на белезите, аванса е настройван на 12гр...както си е оригинално.

 

Нямам идея вече как и какво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при тебе но при моята за да зацепи правилно на белези иска преди да отпусна шаибата за да дръпне пружината ремъка да зацепя разпределителните валове с един зъб на пред, тва е когато поставям ремъка, когато после отпусна шаибата тя изпъва ремъка и от изпъването връща валовете с един зъб на зад и те си идват точно на мястото След това като си завътря 2-3 оборота на коляновия всичко си е на място, двата пъти в които опитах да зацепя ремъка и да го обтегна когато преди това съм сложил всичко на белези завършваше с един зъб разлика :) Виждам че ги чаткаш та съм сигурен че разбираш кво ти казвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам при тебе но при моята за да зацепи правилно на белези иска преди да отпусна шаибата за да дръпне пружината ремъка да зацепя разпределителните валове с един зъб на пред, тва е когато поставям ремъка, когато после отпусна шаибата тя изпъва ремъка и от изпъването връща валовете с един зъб на зад и те си идват точно на мястото След това като си завътря 2-3 оборота на коляновия всичко си е на място, двата пъти в които опитах да зацепя ремъка и да го обтегна когато преди това съм сложил всичко на белези завършваше с един зъб разлика :) Виждам че ги чаткаш та съм сигурен че разбираш кво ти казвам.

Днес ще пробвам и така...но и ще презацепя раздвижната ролка така, че реглажа й да ми дойде на средата...за да има игра после...като гледам хлабината на кобилиците на 1-ви цилиндър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А правилото за 3-те зъба при затягане на обтегача спазено ли е? Имаше го в една друга тема, преди 2-3 седмици. Ето темата, прочети 10-тото мнение на boiski, където е постнал и видео:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=98258

Спазено е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случаят приключен...

Половин зъб разлика...gates 5409xs...!?!

Добре, че имам раздвижна ролка...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма шанс освен ако липсва около мм от главата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма шанс освен ако липсва около мм от главата.

Мисля, че не е отварян мотора...а и преди да махна стария ремък си отговаряха белезите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А новия за твоя мотор ли е ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя е...103 на 24 и е същия номер като тоя дето свалих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...