Jump to content
nikolov_ms

Honda Accord 7 Проблем с фарове Xenon

Recommended Posts

Колеги днес смених и двете крушки на фабричен ксенон D2s, но едната светеше съвсем различно от другата и реших  да я сваля,да погледна дали съм я закрепил както трябва към фара. Лошото е че извадих буксата на работеща крушка( чу се някакъв звук припукване) и от другата страна крушката изгасна .Изгасих фаровете, включих буксата обратно, фара светна за около 30 сек. и изгасна.Сега и двата фара не светят.Някакви идеи дали съм изгорил баластите или крушките? И ако да ,подлежат ли на ремонт тези баласти или трябва да ги сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така както го обясняваш, може би са баластите. До колкото знам не се ремонтират, може и да греша. На моята гаранционно са сменявани и двата баласта, оттам изхождам, че не се ремонтират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих до едно момче, което се занимава с Ксенони и установи ,че нямa ток до буксите на баластите.Гледахме да не е изгорял някой бушон, но не намери. Утре мисля да отида на жичкаджия да погледне, защо няма захранване до тези букси, ако и това не става отивам в представителството да видя какво ще кажат тe.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не отидеш до истински сервиз (Юби Ко, Омбре) вместо да ходиш до случаем жичкаджия да се опитва да познае от къде е проблема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да ползвам темата, да не става много разпиляна информацията. 

Имам два проблема/въпроса:

1. десният ми фар свети по-слабо. Говорих с едно момче, което се занимава със слагане на ксенон, той ми сложи и моят и ми обясни, че най-вероятно никеловото покритие на лупата е паднало. Ако някой има друга идея да я сподели, че това не е сложно като проблем, но ще се разглобява фара. 

 

2. На левият фар врътката за коригиране ляво-дясно не работи. Май е счупена. Може ли да се смени само врътката или трябва целият фар да се сменя? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си с китайски ксенон, търси проблема в него, а не в японскте лупи. Почти сигурно е, че разлика в силата, както и в цвета на светлината идва от китайските крушките, а в някои от случаите проблема идва и от баластата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е проблема в ксенона, проверено! Когато се вържат нормалните фарове и пак свети слабо десният фар, при ксенона разликата е доста по-малка. С нормалните фарове десният свети като габарит, толкова слабо... Истината, е че този проблем не е толкова дразнещ и няколко човека вече ме съветват изобщо да не се занимавам, но все пак аз искам всичко по количката ми да си е наред. 

 

Другият ми проблем с врътката за ляво-дясно на левият фар е по-голям. В момента левият фар свети малко повече на ляво от колкото е нормално и вечерно време извън града ме дразни много. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...