Jump to content
killu_rlz

7 генерация, предни тонколони, размер

Recommended Posts

Привет, 

 

Искам да попитам, тъй като не успях да открия никъде информация, искам да си сменя тонколоните отпред, а не знам размера.

 

Някой може ли да ми каже точния размер на предните тонколони на Хонда Сивик 7-ма генерация, 2003-4 г, преди фейслилфт, 2/3 врати.

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16,5 трябва да са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, 

 

Искам да попитам, тъй като не успях да открия никъде информация, искам да си сменя тонколоните отпред, а не знам размера.

 

Някой може ли да ми каже точния размер на предните тонколони на Хонда Сивик 7-ма генерация, 2003-4 г, преди фейслилфт, 2/3 врати.

 

Благодаря предварително!

 

16.5 см са говорителите. Между другото аз също скоро ще ги сменям и отпред и отзад (отзад е много лесно) и видях от един американец много добра идея - предните говорители се избушват (маха се мембраната и магнита) и на кошовете им се монтират новите говорители, като единствено трябва да се пробие дупка в центъра на коша, за да може да влезе магнита на новия говорител. Имаше и клип в Youtube по темата. Иначе алтернативата е да се купят готови адаптери, но навсякъде пише, че са за 13см говорители, пък по начина, който описах горе, спокойно си се монтират говорители с оригиналния размер и аз определено предпочитам така. Поздрави! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните ги смених, 16.5- 17см са.

 

Предните ще трябва да давам на някой майстор да ги сменя, защото не ми се ще да пипам аз корите, тъй като се притеснявам да не счупя някоя щипка или пластмаса.

Но съм измислил просто да купя един комплект от Технополис (на Pioneer) и да ми го монтират.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задните ги смених, 16.5- 17см са.

 

....

 

Ако не е тайна, отзад какви сложи? И най-вече усеща ли се осезаемо разликата в сравнение с оригиналните?

 

Аз също съм се спрял на Pioneer за говорители (то и ресивъра ми е такъв) и засега съм се спрял на тези за отпред и отзад:

http://www.avitel-bg.com/pioneer-ts-a1723i

 

Сподели и за твоя избор, ако не е проблем ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Задните ги смених, 16.5- 17см са.

 

....

 

Ако не е тайна, отзад какви сложи? И най-вече усеща ли се осезаемо разликата в сравнение с оригиналните?

 

Аз също съм се спрял на Pioneer за говорители (то и ресивъра ми е такъв) и засега съм се спрял на тези за отпред и отзад:

http://www.avitel-bg.com/pioneer-ts-a1723i

 

Сподели и за твоя избор, ако не е проблем ;)

 

Разбира се, че не е тайна.

Сложих JVC 3 лентови (за да има по-добри високи) и за сега "заспа".

Трябва да видя отпред какви да сложа (най-вероятно 2-лентови за да има поне някакъв бас, че задните в това отношение хич ги няма).

Тези, които ти показваш са доста добри и според мен ще вършат перфектна работа за отзад.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си подмених задните с JVC, но на уредбата (sony) има опция задните говорители да се позлват като бас RBE получи се доста добре все едно съм с туба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16cm ще станат ли отзад, а какъв е размера на предните?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Темичката е стара, но реших да пиша тук за да не отварям поредната тема за музика в колата.

Въпроса ми е към колегите които са сменяли предните говорители на вратите: Какви сте сложили(като марка,модел,размер) и доволни ли сте? Колко дълбоки говорители могат да се сложат? Насочил съм се към двукомпонентните системи(мидбас със пищялка и кросовър) и по скоро Hertz DSK 165.3.

В момента сивик-а е със стоковата музика но ми се иска малко повече качество в звученето(като бас и високи). Нека не забравяме и важността на плеъра за да свири една музика качествено(даже бих казал,че той е много важен), споделете също така с какъв плеър свирите.

 

Благодаря Ви предварително ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...