Jump to content
PetioHonda

Помощ при избор на крайно гърне

Recommended Posts

Здравейте! Има 3-4 теми за спортните гърнета и съм ги прочел всичките, но са доста стари и линковете са не работещи т.е не мога да се ориентирам какви гърнета се препоръчват. Колата е тази от профила, с катализатор и средно гърне. Искам да си сменя крайното гърне с т.нар спортни. Прегледах 20 сайта и се продават основно гърнета на марка "Unique". Имат най-различни модели и форми, но аз съм се спрял на тип пура или там както му се казва. Един отвор 70-80-90-100мм.
Да кажа предварително целта ми е само и единствено звук, до колкото може да се изкара от 1.4. Искам да и се "нарадвам" известно време и като ми омръзне да си сложа пак стоковото гърне. 
Ето няколко на които съм се спрял: 

1. Публикувано изображение

2.Публикувано изображение

3.Публикувано изображение

4.Публикувано изображение

 

 

Последното е марка YED Racing. До колкото разбрах са турски и има няколко клипчета в тубата. На звук го докарва, но никъде не отрих такова черно, всичките по клиповете са хромирани и се чудя да не някакво менте.
Има и още един вариант - гърне с марка Twister от същия тип хромирано, но е втора употреба и е започнало да ръждясва. 
Ще се радвам на всякакви мнения и съвети. 
Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с варинат 2 на Unique.За 50 лв го взех и вече 1 година го карам,доволен съм от звука,все още няма признаци на гниене.Има и тапа с която да си го затискаш и регулираш,но аз като я сложа и ми намаля вървежа.Китайска работа,но за тия пари става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карах с такова от втората снимка. Също 6 ген. с катализатор и средно гърне. Звукът от гърне номер 2 е доста плътен, а не някакво бучащо и дразнещо. Абе като цяло събираше злобни погледи. Но наскоро си сложих стоково, а спортното хваща прах. Ако вземеш такова няма да си разочарован, щом търсиш само звук. Входа му е на 60мм а изхода на 100мм. Като може да слагаш и махаш тапата, когато решиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Значи за второто разбрах, че е добро. То като цяло май са едни и същи, само формата им е различна. А и щом е минала една година и не е хванало ръжда, за мен е перфектно, едва ли ще го издържа толкова време.AeronTM ако имаш оферта за гърнето пиши, пък аз ще си го изчистя от праха :DА за това YED нещо? Гледам, че преди са били доста на мода (от стари теми в други форуми), но честно казано не ми харесва много как изглежда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PetioHonda тези гърнета под 1вата Гюрла едно магазинче малко ги има и са качествени, и аз търкалях едно такова на старата ми кола почти 1г. и 25 000км някъде, не беше мръднало. Но са си доста шумни...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря и на теб! Аз съм близко до гюрлата и ще се разходя да ги видя. Просто не искам някакво тънко, пърдящо, предполагам ме разбирате. Чувал съм коли като моята без доработки по мотора и звучат много добре, така че вярвам, че мога да постигна желания ефект само с крайно. А за шумното мисля, че ще се справя ако се наложи да си направя хубава тапа, така че и за това съм помислил. А не ми се дават по 150+ лв за някакво по-хубаво, защото просто няма смисъл заради единия звук. Ако един ден я видя с Б16-ка може, но за сега 50-60лв смятам ще са достатъчни.Между другото ако някой има и му се е "нарадвал" вече, бих го взел, само да е в прилично състояние, да няма ръжди и кривини. И да се чува плътно :D

Редактирано от PetioHonda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колега защо не гледаш други марки ? Разгледай гърнета 2-ра ръка.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех от колегата AeronTM гърнето. Много съм доволен от гърнето, а и колегата е много точен. Звука е точно каквото искам, плътен и нисък. Без тапа е уникален, но е доста шумно и не се престраших да го карам така в града. С тапата е поносимо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех от колегата AeronTM гърнето. Много съм доволен от гърнето, а и колегата е много точен. Звука е точно каквото искам, плътен и нисък. Без тапа е уникален, но е доста шумно и не се престраших да го карам така в града. С тапата е поносимо.

Аз карам Интеграта на права тръба в града и В-тека гърми доста :D като са ме спирали не са ми правили проблем, че е шумна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сложих 1 гърне с вход ф63 и изход 100мм,колата бучи много А не съм и  махнал още катализатора и средното гърне.. Как да я заглуша малко и къде да намеря тапа ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапа си направи от тръба в някой сервиз за ауспуси( като мене...10лв с монтажа)...Пъхаш тръбата отзад, така че да се заклини...а от пред да я стиснат малко до ф50... И да е дълга навътре до средата на гърнето...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях си забравил темата, скоро ще направя клип с и без тапа и ще кача да видите какво е положението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...