Jump to content
велизар

Смяна на ангренажен ремък Акорд 5-та ген.

Recommended Posts

Здравейте!Днес се замислих че въпросният ремък съм го сменял преди 7 години,и 35000 километра за тях.Километрите за смяна както се вижда не съм ги навъртял,но годинките сякаш са му в повече.Въпросът ми е ако е за смяна ремъка поради стареене на материала то може ли да сменя само ремъка без ролките?Или не си заслужава риска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз лично сменям (и те съветвам да смениш) всичко - двата ремъка, двете ролки, водна помпа. Ако са нацепени и другите два ремъка (за климатика/алтернатора и този за хидравликата) смени и тях. Не си заслужава да смениш само ремъците (или дори само ангренажния такъв, без този на балансиращите валове) и да не смениш ролките, при положение, че ако запече някоя от тях след 5000км примерно... ще скъсаш ангренажа, а при тези мотори с балансиращи валове шанса, да отиде мотора за боклука след скъсване на ремък е голям (може и да се размине, но е на късмет). Тия две ролки са ти максимална цена 120 - 140лв и двете (грубо казано), водната ти помна е макс. 70 - 80.... не си заслужава за 200лв цени на дребно, да рискуваш да счупиш мотора (а ако издействаш и отстъпка каквато майсторите взимат, още по-дребна разлика в парите). Водната помпа също я споменавам, защото ми се е случвало след смяна на ремъци/ролки, след няколко месеца да ми протече и водната помпа и за да я смениш, си е пак същото разглобяване като работа и като пари на майстора. Затова аз лично съм на принципа - сменяш веднъж и забравящ за следващите 50 - 60 хил. км или 6 - 7 - 8 години.

Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок аз помпата ще я сменям.Чудех се само за ролките защото са на малко километри,но ще сменя и тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги свалиш, погледни ги за луфтове, шум... ако ти се струват читави рискувай и отново ги ползвай. Но ти гарантитам 100% че ще откриеш дори и минимален луфт в някоя от тях, което означава че са си тръгнали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги дайте мнение.Предлагат ми ремъци Contitech или Gates,и ролки Koyo или  Ina.Много ми хвалиха Контитеча,а сега съм с Гейтс и съм доволен.Чета за Контито само хубави мнения и за това се чудя.Ако някой помогне с мнение ще съм му благодарен.Като рзликата в цената м/у ремъците е двайсеттина лева в полза на Контито което по принцип няма значение.Искам просто да сложа нещо читаво,важни ремъци са все пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като става въпрос за ремъци

искам да попитам ако се скъса ангренажа клапаните и буталото ще се срещнат ли мотора е F18A3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги срещнат 100%.Относно ремъците Геитса ми се струва малко прехвален,поне тези които се продават в бг.От контито съм ползвал само пистови и там определено според мен са по добри от геитса,ангренажи съм сменил 3 досега.Сменям ги на 80000 имам един геитс и 2 дайко,не съм имал проблеми с нито един от трите,но след 80000км определено даикото изглежда в по добро състояние(визуално).Ролки ползвам само ИНА поради това че лагера им е NSK а едва ли има по добър пагер от него,ползал съм и коио на балансиращия вал-доволен съм.Не на моита кола на друг акорд сме слагали GMB също не е имало проблем-всички ролки след 80000км изглеждат в перфектно здраве без шумове и луфтове само  GMBтата ми се сртува че са испускали малко грес през семерината иначе са ОК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за мненията!Слагам контито.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
 

Резултат относно притесненията ми дали ремъците ми са се опекли за 7 години и 35000 километра.Ремъци и ролки в перфектно здраве.Водната помпа тогава на първото обслужване не я смених.Сега като я свали майстора се оказа че е здрава и тя ,и май е оригиналната пишеше Хонда на нея.Като цяло можеше нищо да не сменям ама бях взел всичко вече.Така че сега за следващите 7-8 години е обслужена.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...