Jump to content
Whererabbit

Претропване при рязко подаване или отпускане на газта

Recommended Posts

Преди време бях писал тема, че се съмнявам за накрайници...оказа се, че предницата ми е чук, но потракването остана... Вчета забелязах, че при рязко подаване на газ на втора и рязко отпускане се усеща въпросното ...потропване. Идеи какво да гледам в сервиза... Да доуточня, при потегляне няма тресене, при спиране няма тракане, колата не тресе до 180....нагоре не съм пробвал, просто при рязко подаване и отпускане на газта се чува това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Акорт 2.2 дизел, 2005

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене също има един шум но дали скърца или пропуква не съм много сигурен, пак е така при потегляне но интересното е, че ако е мокро навън изчезва шума...Карах я на майстор, чу шума но не може да определи от къде идва...

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам....тя моята е рециклирана и е в гаранция още. Ще я видя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тампони по мотора, по кутията, тампон/втилка носач(това в напреднал стадий сменя и посоката-ляво дясно при подаване и отнемане на гаста.Скъсан тампон по генерацията...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се оказа вътрешно каре :) Поне ситуацията при която много се усеща е когато на 1-ва в задръстване се тръгне, върне се газта (колата остава на скорост), оборотите падат, намаля скоростта, и в момента в който паднат оборотите до 700-800, т.е. колата си подаде газ сама, за да не угасне, се получава разклащане напред-назад и съответното претропване. Но поне на моята ( Civic 5) има и тампон на мотора отговорен също за точно това движение на мотора, който ако е скъсан също може да тропа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е това...както писах цялата ми предница е перфектна и тампоните отдолу са наред... Самото тропане се усеща и във волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тропването дали се усеща във волана.Ако е така пробвай да отключиш волана от регулирането и го заключи и виж има ли разлика.Аз съм имал такъв проблем и добре че беше в гаранция,че го оправихме.Симптомите бяха същите-потропване във волана при подаване и пускане на газта.

Редактирано от svima

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах... сега малко ъпдейт... Днес бях в сервиза на Хонда в Стара Загора за втори път с това оплакване... Първият път ми направиха пълен преглед на предницата, а днес Венко ме натовари в колата и направи тест на тампоните...още ми избиват сълзи като се сетя какво прави...и не откри проблем... 

И сега като ми спомена това...вчера след автомивката си регулирах пак волана и днес колата не тропаше... Ще продължа да следя и ако наистина е било от това ще трябва да отида пак до Стара Загора да им се извиня за загубеното време...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито.И при мен беше така.След около 2-3хил километра отново се разхлопваше.Отключваш и заключваш и се оправя.Така до кога-не се знае.А колко струва да се поправи?Не ми се мисли.Сменя се целия прът.Може би вариант с втора употреба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не мисля...докато не стане като трошкитв по пътищата да трещи и реве ми казаха да не влизам в сервиз :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...