Jump to content
Legal

Много ли гори?

Recommended Posts

Здравейте, имам чувството, че хондата гори повече от колкото трябва ;)

БС-СФ по магистралата, основно на круиз контрола 140 км/ч., в редки случай 160-180, км/ч., колкото,като изпреварвам някой да не преча на по бързите, каращи с 200+. На борд ми даде 6.8., което си е  реално 7/100 л. 

Като сменях маслото, казах на момчетата в сервиза /оторизиран за БС/, че имам съмнения че харчи повечко, те казаха, че са я прегледали основано и няма проблеми.

Нямам проблеми, дали харчи, 6 или 7/100, но от прочетеното във форума оставам с впечатление, че трябва да гори по малко :)

 

Ако е така, моля за съвет, какъв може да е проблема, за да обърна внимание на майсторите, макар, че не това ми е работата... ;)

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата каква е?

 

Много вероятно е да е Хонда!

 

Но ... хонди много!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата каква е?

 

Много вероятно е да е Хонда!

 

Но ... хонди много!

 

Под заглавието съм я описал, но и тук не е проблем:  

Сивик, 8, 2006 г, .2.2, дизел, 140 к.с., 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз се учудвам, по скоро на база написаното в различни форуми. Чел съм, че дори и със скорост 140-150км.ч , колата горяла 5/6 л. А, иначе рядко превишавах 3000 оборота. При 140 км, оборотите са 2500.

Редактирано от Legal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега за тези скорости ми се вижда нормален разхода. Аз карам доста по-спокойно (120 на круиз контрол (около 2000 оборота на 6та) и рядко на по-хубавите участъци  140) и по магистралата разхода е 4.5 до 5 ... но ако повижиш 140-160 започва доста да го вдига и е нормално да е стигне 6 /100 . Все пак главна роля играе въздушното съпротивление което си е квадратична формула ... и ако при 100 км/ч е едно при 140 е почти двойно по-голямо.

 

ПС: Има значение и товара в колата , колко хора сте , пътната обстановка (на много мокър път колата вдига до почти 1 л отгоре , но това зависи от гумите по-скоро и сцеплението им на дадена настилка )

Редактирано от kokalbokal
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

.......но ако повижиш 140-160 започва доста да го вдига и е нормално да е стигне 6 /100 .
Приемам, че 6 е нормално за 140 к.ч.,но моята достигна 7. Може би, причината бе и силният вятър снощи. Знам ли....;)Пак да кажа, темата ми е провикирана от това, че постоянно чета за скорост от 140-150 км.ч. и разход 5-6 л/100 км.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип карам спокойно и при скорост 140 средния ми разход е около 7 ( обаче моята е 1.8 бензин ). Колегата kokalbokal е прав, че стилът на каране доста променя разхода. Също така зависи и колко си натоварил колата. В твоя случай 140 е минимална скорост, а не средна. Ако караш пълна кола с такива скорости мисля, че разхода е нормален. Направи си експеримент и карай без да изпреварваш поне 20-30 км с 120-130км/ч и виж разхода. Ако пак е толкова значи има нещо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Карах сам, и един куфар багаж. Със 120-130 експериментирах. Спрях да заредя на Пловдивското ОМВ (макс моушън сипвам) нулирах и около 30 км карах със 120, като на борда тогава даде 5.4, ако не се лъжа.Пак да кажа,скоростта ми е 140 на круиза. В МНОГО РЕДКИ МОМЕНТИ 160-170+,не повече от 5/10 мин. След това 140.

Редактирано от Legal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

.... Пак да кажа, темата ми е провикирана от това, че постоянно чета за скорост от 140-150 км.ч. и разход 5-6 л/100 км.

 

...наистина ли не знаеш, че хората особено зад клавиатурата, обичат предимно да се хвалят преувеличавайки.

Да не говорим, че Бургас - София и София - Бургас, спокойно може да имаш 1л разлика ...

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е рамките на нормалното, защото все пак двигателя е 2.2 литра. Не знам от колко време караш колата, но моята като я взех си личеше, че не е била карана доста време. Отначало ми даваше висок разход и не работеше мн гладко. Но след 2-3 хиляди километра стана перфектна.

 

Все още имам някакво странно леко придърпване, когато карам на около 2 хиляди оборота и дам газ. Съвсем леко се замисля, но после тръгва стабилно. Един човек с подобна ми се смя, като му обясних, че обичам да карам в ниски обороти, като дизел ( 1500-2500 ). Според него тази кола се карала минимум над 2500. При тези обороти е идеална, но все пак двигателя е мощен и може да си позволи 2000 оборота при каране в града. Какво мислите?

Също така като карам на 2-ра и ако върна газта по-рязко и малко забива муцуна поняга. Малко съм перфекционист за двигателя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

.... Пак да кажа, темата ми е провикирана от това, че постоянно чета за скорост от 140-150 км.ч. и разход 5-6 л/100 км. ...наистина ли не знаеш, че хората особено зад клавиатурата, обичат предимно да се хвалят преувеличавайки.Да не говорим, че Бургас - София и София - Бургас, спокойно може да имаш 1л разлика ...
Знам за това, че се хвалят, но някак не намирам смисъл в това:rolleyes:Ето защо, пиша тук, за да разбера, горе-долу наред ли са ми нещата по колата;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест, разходът е в рамките на нормалното? Сега гледам касовата бележка и по метода литри÷километри= 7.01.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...