Jump to content
Dimteam

Смяна на хидравличната помпа на Акорд 6г

Recommended Posts

Здравейте колеги! От вчера нещо хидравликата почна да вие на умряло. От преди това беше протекла и предвидливо си купих друга втора употреба ама така и не я сложих. Та сега съм решил да си купя само оригинална хидравлична течност и да я сменям сам. До колкото виждам не е сложно за разглобяване. Въпросите ми са как да източа системата и съответно после как да я напълня? И другия проблем който мисля че ще срещна е опъването на ремъка след като сложа другата помпа, Колко трябва да го опъна и от къде се прави това? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Източването на системата става като откачиш тънкото маркуче което връща течноста от рейката в казанчето(влиза странично в казанчето).Като хго разкачиш ще потече от казанчето имай го предвид  за това го запуши с нещо,а откачение маркуч го сложи в някоя бутилка,след това палиш колата и почваш да въртиш волана в двете поскои от край до край,докато свърши течноста в казанчето.Така или иначе в рейката ще остане течност но това е нормално.Като демонтирап старата помпа ще ти станер ясно от къдер се опъва ремъка.Има един болт който като погледнеш срещу  шайбата на помпата,се двивжи в едно като ухо,от там става магията.Опъването на ремъка по усет,виж преди смяната колко е и го докарай до това положение.Няма трашно,няма какво да объркаш.

 

П.с-1л течност ти е достатъчна.

 

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързия отговор колега! Ще пиша какъв е резултата след смяната. Хубав и успешен ден! :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, само да ти напомня, че хидравличната помпа може да вие и ако е засмукала въздух отнякъде. Провери за спукан/сълзящ маркуч или за теч на масло. От там, откъдето тече/сълзи може да засмуква въздух.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем зимата. Течността в казанчето бълбукаше и дори изхвърляше малко масло, проблемът се оказа едно уплътнение, така че ако искаш недей веднага да се мяташ на смяна на помпата, тъй като на мен този 'ремонт' ми излезе 2 лева и проблемът беше решен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз си мисля че е от нея понеже от повече от година е протекла самата помпа. Точно между капака и корпуса на помпата е умаслила доста вече. Та затова мисля да я сменя направо. Поне другата която имам пак си е оригинална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес реших все пак преди да тръгна да сменям помпата дали няма някои спукан маркуч. Оказа се че горния маркуч който излиза от казанчето и отива към рейката е спукан. И по-точно самата метална трабичка в която влиза той е корозирала и тече течност от нея. Дайте идея от къде да си закупя тази тръбичка и колко струва? До колкото видях е на неприятно място и едвали може да се смени на паркинга. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...