Jump to content
J's Racing BB8

Отново няма парно.

Recommended Posts

Здравейте проблема е,че няма парно.Колата трябва да загрее напълно и чак тогава може да се каже,че парното е тръгнало и то духа топло а не горещо.Както и да е проблема е ясен има и много теми в което е казано какво трябва да се направи но в тази тема искам да разбера друго.Тъй като два пъти го промих с вода и силна струя имаше ефект до 3-4 месеца и пак същото.Решил съм да рискувам да го промия с препарат.Въпроса е с какъв препарат да промия само радиаторчето,препарат от който няма да се пукне след това.не е чак толкова запушено за това мисля,че ще се оправи с промивка с препарат.Четох за киселини,кисол,оцет.калгон,и такива работи.С какъв препарат да опитам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,пълнил съм с оцет и някакъв препарат А1,за не знам какво беше точно.Но не посмях да го държа дълго време вътре в радиаторчето,защото не знаех дали е изцяло метално или има и гумени уплътнения,които да разяде.Сега знам,няма такива.Дано ти е полезно да го знаеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших да видя дали цялото радиаторче е топло,разглобих кутията под жабката еми грее си много не мога да си държа ръката там.Сглобих кутията пуснах вентилатора пипнах от долу,ми тя около цялата кутия излиза студен въздух от вентилатора.....изкарах я пак видях прегорелите уплътнения които се роняха...изчистих ги и залепих уплътнение за прозорци.Сложих навсякъде по 3 ленти една върху друга където се снажда кутията в двата края.Стана перфектно топлото и силната струя си дойдоха а преди това в краката е влизало студен въздух и духаше слабо през въдуховодите а от страничните едвам се усещаше. 

:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Да се включа и аз.При  мен се получава друго.Когато свия по-рязко парното от топло почва да духа бая студено за 10-15 секунди.Възможно ли е да е от тези уплътнения?

Редактирано от zlobar4e

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като свиеш какво?

Обясни по подробно.Кога има топло кога няма кога се получава?

При мен духаше допло но духаше слабо а в колата не се стопляше така,че да си карам сега по тениска,защото в краката влизаше директно студен въздух от вън дори не минаваше през радиатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Духа си топло и в купето е супер,обаче ако чукна волана рязко(да избегна дупка или нещо си друго)да се разлюлее колата и духва студено е това е. :|

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм..Как е с антифриза губи ли го ? Винаги ли го прави това защото е много странно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Винаги го прави.А антифриза си е бетон,не мърда.И аз останах доста учуден от тази "способност".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мойта англичанка на десен завой духалката по средата,отгоре на таблото духа по-топло.Получава се някаква аномалия.Та по въпроса за "отпушването" миналата зима имах мн слабо парно.Духаше силна но хладка струя.Проверих маркучите които са в двигателния отсек и са хванати за радиаторчето.Входящия беше врял а изходящия хладен-радиаторчето е запушено.Тази есен взех празно шише от минерала вода 0.5л сложих 2 пръста на дъното Calgon за перални и долях с вряла вода.Разбърках здраво и след като бях токнал малко антифриз налях сместа във водния радиатор.Почнах да карам и парното се засилваше все повече.Карах една седмица така.Разкачих радиаторчето на парното и  изхода му вкарах вода под налягане.Промих и останалата система.Налях си антифриз и резултата е 50*С духа от духалката при външна температура около 0*С.На мен ми се вижда малко(предишната ми кола беше лада :) )но преди интервенцията беше 25*С така че и на това съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...