Jump to content
Whererabbit

При натискане на спирачката при по-висока скорост тегли на дясно

Recommended Posts

Интересува ме какви са вероятните причини и какво да гледам по колата?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става въпрос за Акорд 7 генерация

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дърпа на дясно поради следната причина че дясното колело хваща повече от лявото . прегледаи си спирачните апарати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, това ще направя като дойдат работните дни по принцип :) Интересува ме дали може да е нещо друго ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може... Може да си с различни накладки или дискове на колелата. А може като натискаш педала на спирачката да въртиш волана на дясно.

 

Ама с тази, повече от оскъдна информация, която си дал, колегата ти е дал най-смисления отговор, който може да се даде без да се хвърля боб и да се обръщат чаши с утайка от турско кафе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за турското кафе не се бях сетил...иначе с боба и редене на руни не стана нищо...и не въртя волана на дясно и дисковете и накладките са еднакви, уж...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом питаш във форума, вероятно няма да можеш да диагностицираш и оправиш проблема правилно сам. Отиди в някой читав сервиз, по възможност в такъв, в който имат HDS (специална електроника за диагностика за Хонда). 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна понеже става дума за моята кола че,дисковете и накладките са сменяни комплект.Преди около месец кормилната рейка беше рециклирана и колата мина стенд и няма проблеми в сходимоста на колелата.И да допълня само че кандидат колегата пробва колата по второкласен път с големи наклони от осевата линия кам края,и при натискане на спирачка и пускане на волана колата наистина много леко тръгва надясно.На първокласен път където наклона на пътя е по добре направен дърпане няма.И ми стана интересно как HDS диагностика ,ще покаже защо колата дърпа надясно при пуснат волан и натискане на спирачките :) .  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А здрасти ... Твърдо съм решен от понеделник да не съм кандидат колега :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ми стана интересно как HDS диагностика ,ще покаже защо колата дърпа надясно при пуснат волан и натискане на спирачките :) .  

 

Диагностиката показва налягане в спирачната система например (чудех се дали би показала, ако е различно такова в отделните апарати). Тъй като колегата няма представа от какво може да е, би било добре да я погледне човек със средства за диагностика - това не е жигула :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та купих колата... и днес бях в сервиз на Хонда в Стара Загора и се оказа, че имам скъсани тампони на носачите и понеже този на дясното колело е по-скъсан и затова при рязки натоварвания тегли надясно...ще ги сменя и ще се похваля :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tamponite....te sa mnogo vajen faktor!
Shoden problem imah ,samo ,4e tamponite izglejdaha kato novi.
Imah 4uvstvoto ,4e vadim zdrav zub,no sled intervenziata durpaneto iz4ezna.
Osven tova cenite na pove4eto 4asti ,tamponi i tam podobni djundjurii sa pone dva puti po evtini ot na stariat mi Nissan!

 

Пиши на кирилица!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да...то и аз като търсех мнение никой не ми каза да ги погледна...и вече знам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tamponite....te sa mnogo vajen faktor!

Shoden problem imah ,samo ,4e tamponite izglejdaha kato novi.

Imah 4uvstvoto ,4e vadim zdrav zub,no sled intervenziata durpaneto iz4ezna.

Osven tova cenite na pove4eto 4asti ,tamponi i tam podobni djundjurii sa pone dva puti po evtini ot na stariat mi Nissan!

 

Пиши на кирилица!

Vednaga si kupuvam nov Komp zaradi teb Mr.Kirilica!

  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:  :offtopic:  :offtopic:  Не е задължително да си купуваш нов комп. Отиди в Control Panel > Region and Language (или само Language) и си добави Bulgarian Traditional Phonetic........по просто от това няма накъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accordeonist, писането на кирилица е задължително за всички 25000 регистрирани потребители на форума. Дали ще си купиш нов компютър или ще сложиш кирилица на сегашния, е твой личен проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати...гледам съживила се е темата и има нещо важно...то само спам... 

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Whererabbit,sorry za Spam-a po tvoita tema.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблеми...трябва ми заден ляв спирачен апарат...без кожусите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...