Jump to content
h4rd2kill

Фарове Civic 6 ген.

Recommended Posts

Здравейте,Имам сивик 5 врати, 6г, англичанка. Доста често ми се налага да карам вечер и фаровете хич не светят добре. Замислял съм се за ксенон, но мисля, че няма да има добър ефект, че и самата пластмаса е пожълтял.Фаровете леко се подобриха след полиране, но не колкото исках.Чувъл съм за рецеклиране на рефлекторите, ако може някой да каже мнение дали има ефект.Какъв би бил най- добрия вариант? Кристални фарове с ксенон?Търся оптимално добра осветеност. Колко би струвало, без да се изхвърлям?Бюджета ми е около 200 300 лв.Мерси за отделеното време!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото решение е ретрофит на прожектори. Вариантите са много, китайски G3/G5, реплики на моримото мини, оем прожектори от друга кола и т.н. На който и вариант да се спреш светенето ще е доста по-добро от стоковото. Ето ти тема за четене: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=83275

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора!

За това моримото мини ли говориш ? А репликите от къде могат да се намерят, че ако е това идва доста дебело.

Не ми става ясно защо се ползва H1, че до колкот знам ползваме H4 (къси и дълги на 1 крушка).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тове което си посочил е оригинално Моримото мини последна версия. Добре си се насочил към сайта, но нещата там излизат от бюджета ти.
 
Колегата JK_HONDA е ползвал проежктори Моримото мини от bktuning - http://www.bktuning.bg/product.php?ProductID=3149 Никъде не пише, че са реплики, но според мен за тези пари няма какво друго да са или пък може да са първата генерация, която се различава доста от последната 6-та.
 
 След монтажа на прожекторите трябва да се абстрахираш от самия фар, вече само прожектора извършва светенето. В случая производителя на прожектора е решил той да работи с H1 крушки, заради по-малкия размер на крушката. 
 
Ако искаш монтажа да е лесен и да е по-евтинко вземи моримото мини, за което вече дадох линк. Ако искаш по-добро светене, но с по-труден монтаж и за малко повечко пари вземи FX-R 1-ва генерация. При тях трябва да се реже рефлектора и прожектора да се закрепя с шпилки или мултиметал на пластелин. Ето линк за тях http://www.proparts.bg/product/1474/biksenonovi-lupi-fxr-d2s.html
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Колегата JK_HONDA е ползвал проежктори Моримото мини от bktuning - http://www.bktuning....?ProductID=3149 Никъде не пише, че са реплики, но според мен за тези пари няма какво друго да са или пък може да са първата генерация, която се различава доста от последната 6-та.

 

Тъй като и аз съм в същото положение като с колегата, но не разбирам много - фаровете, ако кондензират, вариант ли е да се прави въпросният тунинг или трябва да си се вземат други фарове?

 

Мерси, предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Колегата JK_HONDA е ползвал проежктори Моримото мини от bktuning - http://www.bktuning....?ProductID=3149 Никъде не пише, че са реплики, но според мен за тези пари няма какво друго да са или пък може да са първата генерация, която се различава доста от последната 6-та.

 

Тъй като и аз съм в същото положение като с колегата, но не разбирам много - фаровете, ако кондензират, вариант ли е да се прави въпросният тунинг или трябва да си се вземат други фарове?

 

Мерси, предварително

 

 

Здравей колега,

 

До колкото разбирам фаровете кондензират поради простата причина, че не са затворени хубаво. Т.е. поради една или друга причина влиза въздух във фара.

Затова когато се отворят и след това при затварянето се ползва "лепило", което би трябвало да е вътре в комплекта с лупите (поне така ми каза друг колега от форума).

Може да греша и затова ще помоля някой друг също да се изкаже.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влиза вода защото най-вероятно уплътнението с което е бил залепен вече се е спекло и не уплътнява добре. Фара не е херметично затворен, има си отдушник. Моите лупи в комплекта нямаше лепило или силикон. Моите фарове ги отворих без нагряване или друга топлинна интервенция. Толкова се беше опекало уплътнението, че като ги понапънах и се разлепиха без проблем. След монтажа на лупите ги залепих с обикновен санитарен силикон. След интервенцията не съм забелязал какъвто и да било конденз след автомивка или обилни валежи.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли шанс това моримото да стане на сивик 6-та японка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...