Jump to content

Recommended Posts

Здравейте на всички, нов съм във форума, опитах се да го поразгледам по-обстойно и искам да ви поздравя за него. Наистина е много радостно, че феновете на японската марка има къде да се съберат и да обменят опит помежду си. Возил съм се в Хонди и съм имал щастието и да покарам и наистина след такова преживяване не можеш да останеш безразличен. Надявам се в най-скоро време и аз да се сдобия с моя собствена Хонда. Набелязъл съм 6-та генерация и по-точно 3-вратия хечбек (EJ9) с 1,4 литровия мотор с 90 к.с. Намерих малко информация за модела и ми направи впечатление , че има два варианта на двигателя - D14A4 и D14A8. Искам да разбера каква е разликата между 2-та агрегата тъй като гледам , че се произвеждат в един и същи период. Благодаря Ви предварително за помощта! ! !

Редактирано от VitoEJ9

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D14A4 1396 90 SOHC Civic 96/98 демек 1,4i S 90коня 96-98 година японка ако се не лъжаD14A8 1396 90 SOHC Civic 97/98 1,4i S 90коня 97-98г англииска версия 5 врати ако искаш да научиш повече пиши в google.com d14a8 и воала :lol:

Редактирано от hEka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hEka сигурен ли си, че от 3-вратите хечбеци има правени в Англия? Понеже тези 2 мотора са само от хечбек версията на модела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

hEka сигурен ли си, че от 3-вратите хечбеци има правени в Англия? Понеже тези 2 мотора са само от хечбек версията на модела.

Не , няма !За жалост и аз не знам каква е разликата между 2та. Ако не се лъжа видях на една среща А8 , но не помня нещо да ми е направило впечатление . А8-ците са по-нови и мисля ,че се слагат след фейслифта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

hEka сигурен ли си, че от 3-вратите хечбеци има правени в Англия? Понеже тези 2 мотора са само от хечбек версията на модела.

Не , няма !За жалост и аз не знам каква е разликата между 2та. Ако не се лъжа видях на една среща А8 , но не помня нещо да ми е направило впечатление . А8-ците са по-нови и мисля ,че се слагат след фейслифта.
мда май тва е по вероятното ... иначе аз и не съм твърдял че тривратите са англииски или поне аз не съм видял такава. В два сайта погледнах в единия пишеше че се слагат от 97-98г. В другия 97-2001г :dry: 5-вратите са англииския модел който също се води хечбек :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата ( видима ) е в инжекционите :) на а8-ците кутията на филтъра е както при 5-та генерация , а на а4-ката е над самата инжекция :) До колкото знам ( ако знам изобщо ) има разлика и в самите инжекциони. А4-ката е модифицирана версия на моноинжекциона на д15б2-ката :dry: а при а8-ците вече има заченки на типичните инжекциони както е при д16а6-цата и нататака ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана въпрос, че има феислифт на 6та ген. може ли да ми нахвърляте какви са разликите с модела излязъл през 96г. и фейслифтовия (коя година излиза фейслифта всъщност)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest VitoEJ9

hEka Благодаря ти за изчерпателната информация :tooth:PS: Може ли да ми дадеш линк от където си намерил информацията?

Редактирано от VitoEJ9

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4-ката е модифицирана версия на моноинжекциона на д15б2-ката :l :huh:

Нещо май обърка!К'во е подобрен моноинжекцион?Поясни!Утре и снимки ще кача да ми обясниш.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

А4-ката е модифицирана версия на моноинжекциона на д15б2-ката :l ;)

Нещо май обърка!К'во е подобрен моноинжекцион?Поясни!Утре и снимки ще кача да ми обясниш.....
4 дюзи ;) докато моноинжекциона е с две ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...