Jump to content
red_fire

здравейте нов съм... купих црв 2000г

Recommended Posts

днес поръчах ножа за от пред. дано да стане с малко преправяне...очаквам да седи така....Публикувано изображение

лошото е че ще дойде след празниците....

Редактирано от red_fire

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, сакън недей да я прайш с такава броня до земята. Замина ти офроуда! :):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

развалящ визията на колата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парушев, според теб може да разваля визията, но на него като му харесва, има ли значение? Много други не харесаха барчето-подлакътник, но на него му харесва и му е удобно. Хубаво е човек да има желание, да не го мързи, да разполага с много свободно време, да твори, да твори и пак да твори, без значение дали на нас кибиците и мързеливците им харесва!Абе няма значение - важното е, да сме живи и здрави, пък за другото....не коментитам.

Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против , просто съм фен на оригиналните добавки за тоя модел, всичко друго е лакомия.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма проблеми момчета..на мен ми харерсва и маската и колата и ми е страхотен кеф да си я пипкам но няма страшно с мяра го правя няма да се превърне в някое циганско хонде,или морско чудо. :honda::beer:  наздраве и ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес обяснявам на колегите ми как утре ще глезя любимата с козметични процедури! а те ме питат "ама ще ходите някъде с гаджето на спа-на козметик ли?"

викам им луууудили сте бе....утре отделям цел ден за колата....миене,бърсане,полиране,ще затъмня и прозорците и така...пфффф като казвам любимата кой говори за жената хаххаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лято,лято,отпуски море....а ето и аз какво ъпгрейднах хондака.

затъмних колата: лента преден прозорец,задните пасажерски,задните багажник,и заден прозорец.използвах фолио на suntek.

защо го направих!?!? газария?!?!? не!!! направих го защото 1-во не се вижда какво има в колата.2-ро фолйото има положителен ефект на слънчевите лъчи и топлината на излагане на слънце. 3-то да ефекта визуално!

http://prikachi.com/images.php?images/375/8261375S.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/376/8261376Z.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/378/8261378G.jpg

а сега следва нещо друго!!! ще си направя една задна кора за багажникас цел: отново да не се вижда какво возя в багажника!

искам да сложа 2 елипси за малко по-добра музика,и последно дразнеше ме отворен!

ще е тип вафла или хармоника тапицирана с сив мокет.подсилена със летвички от дърво.а плоскостите от фазер 5мм.

ще се прегъва на 3 като последната тази която ще е в края от към задното стъкло ще е плаваща.

за сега мисля че е добре!!! не приемам критики!!! но приемам съвети!!!

слагам снимки до къде съм стигнал> оразмеряване и сглобка. следва тапициране !!!

http://prikachi.com/images.php?images/433/8261433U.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/437/8261437K.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/411/8261411X.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/439/8261439c.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/441/8261441w.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата изглежда много добре, браво за мерака! Само дано да нямаш проблеми с полицията за лентата на предното стъкло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен избърза с фазера,по добрата опция е шперплат 4-6 мм.Можеше да си спестиш летвите и направо да монтираш пантите,пък и нямаше да има нужда да се усилва около говорителите...Пък и фазера има досадния навик да дърпа влага и да се огъва във всички възможни посоки...Но както и да е :punch:

Едно въпросче-булбар-а сам ли ще го правиш или ще го купуваш готов?(ако го купуваш-откъде,а ако го правиш-би ли дал чертеж :rolleyes:  )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема, така и така тая е за подобрения.Намерих уникално ЦРВ 98 година автомат на 77 хил. км,колата е като току що излязла от завода, но не мога да преглътна две неща, липсата на щора и подлакътник...За щората видях идеи но искам оригинален подлакътник,под тапицерията има ли подготовка за такъв и ако не дали може да се монтира, просто ако някой го е правил да сподели...Колата пътува от швейцарско като дойде ш са пофаля...И в аванс колко масло хваща автомата и мога ли сам да си го сменя, същото и за дифа.Примерни цени за маслата ролките и ангренажа.Двигателя май се води б20б, какви са допуските на клапаните,благодаря предварително...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичките ти въпроси мога да се опитам да отговоря само на един.

 

Не си спомням, колко масло събира автоматика. Сменяването на маслото всъщност е т.нар. тук флашване, т.е. един вид опресняване на маслото в кутията. Това е така, защото с тази процедура не се сменява цялото масло в кутията, а само част от него.

 

Процедурата можеш да я извършиш сам. Отдолу има пробка за източване, а наливането става през отвора на щеката за проверка на нивото на маслото. Трябва ти само фуния с по-дълъг маркуч към нея.

Като отвиеш пробката изтича 2.9 литра масло, и толкова наливаш. Маслото е задължително да е Honda ATF-Z1, или появилият се по-късно Honda ATF-DW1. Последният път, когато четох коментари за цената му в България беше около 30 лв за 1 л.

 

Смяната на цялото масло в автоматика става по 2 начина - сам, с неколкократно източване и наливане по 3 литра, или в специализиран сервиз за автоматици, където имат машина за смяна на масла на автоматични ск.кутии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно клипче за смяна на маслото в диф-а

,аз използвах преход за тресчотка  от 1/4 към 1/2 (ако не бъркам размерите),защото квадрата за отвиване на пробките е 10мм и тресчотката пасва точно;новото масло налях с помощта на фуния и градински маркуч 13мм и един френд да налива докато аз държах маркуча в отвора.Дифтунгата не съм сменял,тя е алуминиева и по дебела от стандартна 20мм медна .Събира точно литър,но маслото трябва да е дпс-ф.Цена-над 45лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря...само тва опресняване при автомата нещо ми се види странно, 3 пъти по 3 литра по 30 кинта са 270 лева....Колата е вече в София, още не мога да повярвам, че не са турили подлакътник и то на автомат...

Редактирано от bongo789

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата Краси-мир пише за цялостната смяна в домашни условия-тогава евентуално да се налива 3 пъти по 3 литра за да е сигурно че няма и капка старо масло...иначе за опресняването е това източване и наливане на 2,9литра...Общо взето-както и при моторното масло и антифриза,така и в ск.кутии -винаги остава някаква част стар флуид

Колкото до подлакътника-сега разгледах в карс.бг няколко цр-в 1генерация,вкл и автомати и имаха подлакътници-вероятно ще можеш да приспособиш от някоя тоталка по моргите...колкото до другите въпроси-нямам идея,моя мотор е с верига и не съм сменял нищичко...

желая ти много безаварийни

Редактирано от chy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще и капна нови 3 литра и газ...Дано авторът на темата да няма против ,че го бистрим ...Благодаря, црв-то ще е градско-зимна кола но тряаа да си я обслужа качествено, инак и акорда е с верига и скуката е голяма, 30 хил. само карам и сменям масло....

Редактирано от bongo789

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е автоматик без подлакътник, доста е дразнещо. Към автора на темата - понеже се чудя какъв вариант за щора за багажника да избера - дали да купувам и натаманявам някаква от морга или да си направя сам би ли споделил как се държи твоята? Изглежда доста добре но ме притесняват две неща - не дрънка ли по родните чудни пътища и ако сложиш нещо отгоре няма ли да почне да се огъва и да се цепят летвичките?

 

Аа, и трето - не ти ли заглушава задните говорители?

Редактирано от swartalf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр колега отговарям ти веднага за кората. супер доволен съм от нея даже си направих още една а тази съм пуснал за продажба понеже матриалите който купих бяха за повечеот една.кората не тропа по никакъвначин понеже в всеки край съм сложил по едно квадратче от мукета и тя стъпва на него и така не тропа,и не драска пластмасата.за слагане на неща отгоре избягвам и изобщо не слагам. музиката си свири чудно но аз не съм фен на силните баси и ритми.ако си от софия може да направим една среща да я видиш.поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за предложението, но за съжаление дневната ми програма е такъв калабалък с малкото дете, че нямам грам свободно време преди 9 вечерта когато съм труп :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой колега от софия да ме насочи от къде да си купя крушки за уредите и за таблото. може и лед и да ми даде малко инфо как се водят d5 ли са,че никъде не намирам инфо?

мисля таблото да е с лед лента,май ще стане но за уредите незнам какви и от къде да си взема!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз диоди купувах от Жицони - в Люлин. Като тръгнеш по бул Европа преди светофара за бриколаж от дясно е магазина.

Редактирано от Dragijev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...