Jump to content
sersh

голям разход на гориво 2.2дизел ц рв автомат 15литра градско?

Recommended Posts

колеги моля някои да каже дали 15л/100км е нормален разход за хонда C-RV 2010g 2,2 дизел автомат 150к.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш по 3-4 км градско е възможен :). Или ако за 2 часа в задръстване минеш 2км  :D

Преди години един познат беше стигал до 20л/100 градско с дизел на Опел - около коледа беше въртял в София 2-3 дена без да спира 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги моля някои да каже дали 15л/100км е нормален разход за хонда C-RV 2010g 2,2 дизел автомат 150к.

Нормален е само в случай, че двигателя е заменен с бензинов .. :)

Нито при 3-4 км. градско е нормален (аз от 22 години насам съм само с дизели и точно това ми е маршрута, до сега над 10/100 не ми е дала ни една кола и то в най студените зимни дни, при температури под -10  градуса), нито пък в  задръстване е нормално .

Дизелите при загрял мотор и работа на място горят около 800 милилитра нафта, така че и 2 часа изобщо да не го гасиш, ще ти вдигне литър и половина разхода .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай  да смениш като за начало бензиностанцийте.

Другото ако досега си карал само бензин е те тоя дизел автомат по друг начин се кара.

Аз също като го взех в началото не падаше  под 12-13  че и 14/100 градско.Сега над 9,5-10/100 в големите задръствания не вдига.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...