Jump to content
Daniel™

сивик англичанка 1.6 втек вози ужасно твърдо

Recommended Posts

Здравейте колеги, не съм писал скоро във форума но ето ме със едно проблемче ако мога така да го нарека. Смених хондата с 1.6 втек преди беше 1.4 пак англичанка. Така, обаче старата возеше къде къде по меко и си беше стабилна по завоите. Новатаааа отзад така се мята по големите неравности че си удрям главата в тавана понякога. Мисълта ми е може ли да ме насочите къде е проблема амортисъорите или пружините или пък комплексно?  Благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно амортисьори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е със спортно окачване нещо,има ли смени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми делфи е марката на задните на предните не съм гледал каква е. Гледах обяви за амортисъори нови, втора употреба гледам че масово стоковите пише делфи на тях. Аз тази марка не я уважавам хич чудя се може ли да са вкарвани фабрично в хонда? Препорчайте  ми марка на средна цена и добро качество или такова жвотно нема ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако няма амортисьори ще вози по-меко и ще се клати като лодка.От опит го знам.Може да са сменяли пружините нещо ? Провери си налягането в гумите също така.Може и от тях да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колега, май с теб се видяхме снощи :)

Както ти казах, трудно ще се определи точна диагноза, но най-вероятно звучи да е блокирал амортисьор, но без оглед така по обяснения трудно ще стане.

Ако сме прави с колегите по горе, нови каяба са около 130 на страна без никаква отстъпка. Има и монро, но имам лоши спомени с марката преди години и съм малко настрана от тях. Имам възможност да си дам отстъпката на колега, така че ако срещаш затруднения звънкай да помагаме. 

Поздрави.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ooo колега ти ли си. Смених маслото, колата мърка. В момента съм на етап диагностициране на проблема, На първо четене сравнявайки с предишната ми англичанка тази е като камък грам не федерира като я натискам. Ни отпред ни отзад. Мисля да взема да сваля двата задни да им сваля пружините и да видя за какво иде реч. По принцип много искам да намеря маслени  аморт. но така на първо четене тук там попитах май май само газови има за този модел... кофти работа. Гумите първо тях проверих 2 бара са. Аз залагам на амортисъри, Пружините освен ако нямат специално оцветяване оригиналните,са черни на цвят и ми се виждат стоковите. Някой да ми препоръча маслени? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мисля че няма маслени или поне аз не мога да открия. Казваш че и отпред е така, което ме навежда на мисълта, че си с афтърмаркет пружини. Що не наминеш някой ден пак да я погледнем, все ще мога да ти помогна. Ако са пружини, можеш да бартеросаш с някой колега който иска твърдо и си в играта.

Радвам се че си доволен от нас.

п.с. Оправи си моля те профила, че с тоя Civik направо..... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Хааааа техническа грешка колега. Аз тези дни ще се занимая мислех тая вечер в тъмното но... нещо съм изморен утре ще да е. Отпред е така ама не баш по добре е ама да кажем като се изстрелвам и минавам много бързо през дупка за момент спирам да ускорявам защото гумата ми пробуксува и после пак зацепва. 

 

п.с. дифтунга 14.4 влиза даже хлабаво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам англичанка проблема ми беше огромен с возията отзад оказа се че единия амортисъор е блокирал беше оригинален(delphi).Возеше като кенгуру 

амортисъора нямаше никакво движение нагоре или надолу.След като ги подмених и двата проблема се оправи но самите пружини на моята ми изглеждат по големи от нормалните англичанки и задницата стой една идея по високо

Редактирано от mitko_tt

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен и 4те бяха така... 

 

И така проблема е решен блaгодарение на колегата assfull :)

 

п.п тая кола можела и мекичко да вози  :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как реши проблема ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Смени си Хамортесиорите  :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви сложихте ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не е реклама , но КУВ. Ассфулл тази тема ми напомни че още не съм те  повозил със сменените амортисъори?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мини за по кафе, остави возенето :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не е реклама , но КУВ. Ассфулл тази тема ми напомни че още не съм те  повозил със сменените амортисъори?

Избрал си правилната марка :) И аз съм с такива 4.Вече не са нови,но са на по 20к предните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...