Jump to content
xpired

Акумулатор за 7-ма ген.

Recommended Posts

Здравейте отново!

 

Както може да се очаква от доста коли нов внос, и моята 7-ма ген. се оказа с акумулатор в предсмъртни мъки.

 

Можете ли да препоръчате марка и съответно магазин (може и онлайн) за акумулатори за Хонда? Забелязах, че те имат малко по-различна форма от обикновените акумулатори (като за европейските коли например). Двигателят е 1.6 бензин, акумулаторът е с ляв плюс. Предлагат ми да взема някакъв AFA (не съм я чувал тази марка - уж била немска), но на мен повече ми се ще VARTA (които съответно са по-скъпи). Не знам кое си заслужава повече :( .

 

Е, ще се радвам ако споделите мнения и опит към какво да се насоча :) .

 

Благодаря много предварително за помощта!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

Аз първо бях с AG, но не бях доволен. Сега съм с Multlu и няма проблеми(чакам студа, за да се разбере) взех го за 150лв

 

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водят се JIS standart ,наште акумулатори ,търси марка EXIDE !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех на Топла. Доста качествени акумулатори. Проблема при мен беше, че за да пасне в гнездото толкова малък акумулатор от този модел, трябваше да си преместя минусовата клема на купето. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление всички акумулатори в БГ са един дол дренки.

Е гледай да не е някое пълно менте....Дори Варта и Бош не са немски, а произведени в Испания и Чехия. За съжаление с тези размери няма от Силвър серията които се водят най-дбори.

За 120 -130 лева има в момента Варта - синя. Всичко по скъпо от това е мнооого скъпо...

Всички акумулатори са изчислени да изкарат гаранцията и в коша - в момента един Exide и то премиум ми изтича гаранцията и почна да кляка пък не е тормозен и винаги е бил зареден......

Като го купуваш задължително му измери напрежението да не е под 12.4 волта и го пробвай и с натоварваща вилка не трябва да пада под 10 волта да не фанеш некоя залежала стока ...и гледай и датата на производство ! т.е. купи си го от магазин където обслужват акумулатори и знаят какво правят и могат да ти измерят тези параметри преди да го купиш. Защото е пълно със боклуци....

 

И не си купувай усилени серии с много ампери т.е. 330 А 45Ah  ляв плюс са ти предостатъчни.

С търговска отстъпка за голям купувач синя Варта 330 А 45Ah струва 88 лева с ДДС,  а 53 Ah 520 A обаче Силвър серия европейска е 82 лева и пак им остава печалба....

http://xn--80aa3aeeooofb.net/magazin/ ето един сайт не съм купувал от тука но има различни модели.

Редактирано от power_dreams

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...