Jump to content
ИцоД

Гасне в ниските

Recommended Posts

Днес ми изгасна на път при изключване от скорост /извънградско/. Запалвах я няколко пъти на място - колебаеше се в ниските и се стабилизираше под обичайните обороти. Светна и чека /MIL лампата/. В града започнах да поддържам газта да не изгасне на светофарите. Не изгасваше, но наема по-трудно заради по-ниските на свободен. Някакви идеи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Най-хубавото е че ти свети чека, просто прочетете колата. Всичко може да е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! И аз си мисля че е по добре това че чекът свети. Явно утре ще се ходи на доктор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишете после какво е показала диагностиката? И моята прави така, показа ми не добро запалване на втори цилиндър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих да я видят. Оказа се грешка 0108 - проблем с MAP сензор /следи налягане всмукване/. Поръчах нов сензор. Най-евтино се оказа в ТехКо - като този който е сега - БОШ 026123099. Около 50 лв. Във вторник вероятно ще е тук и ще го сменя. Надявам се да е от него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

МАП-ът пристигна. Вместо 099 е 217, но става за Джазката. Днес го смених за 5 минути /едно болтче/. Ресетнах с изключване на акумулатора. Запалих, MIL изчезна, колата е супер. Между другото, намерих МАП сензора от ТехКо за 50 лева. Взех го с отстъпка и ми дойде на 32 лв. За сведение някой от София ми поиска 80 за секънд хенд а в онлайн магазините беше пак толкова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде прочетоха грешката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BRC сервиз. Почти срещу Камбана, Зад една нова остъклена сграда са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет. Има уредчета дето четат само двигателя. По 40-50лв са предполагам. Ще ви спести доста пари и главоболия. На мен на нисанчето ми бяха такива симптомите, но излезна ламбда сондата. Последва няколко километра газ до дупка на 2ра и 3та (няма оборотомерче микрата и не знам с колко съм я пържил) и оттогава не е смеяла да се оплаче. Уреда ми в D900 оригинално китайско производство :) и акорда го чете. За £20 си спестих ходене по гаражите и даване на грешни пари. Съвет: преди да решите да купувате нещо проверете с какъв протокол на компютъра работи колата и след това дали четеца го разчита този протокол да не си дадете парите на вятъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна съм се запасил с едно такова 

http://www.ebay.co.uk/itm/110868423524?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649 

и софтуер за телефона,

 

Но въпроса ми беше по скоро за да отсявам сервизите на които може да се разчита в града. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...