Jump to content
pando

Антифриз за ЦРВ 2 генерация дизел

Recommended Posts

Здравейте колеги,каква марка хубав антифриз да си купя и колко литра ще ми трябва,сьщо така какьв цвят да е,колата е дизел 2006г.Благодаря предварително на всички отзовали се колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет! Моята е същата, купих червен антифриз 5л. - 50лв., марка не помня. Източихме 6 литра, после добавих 3,5л антифриз и 2,5л. вода. После парното до дупка и караш докато почне да духа топло. Ако трябва доливаш в казанчето след това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стария антифриз е зелен или син, наливането на Long life червен е безсмислено без да се направи промивка на системата, тъй като при смесването, новия си губи частично качествата. Хонда си имат препоръчван антифриз който се продава при дилърите за около 65лв. 5 литра.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно. Колега можеш ли да кажеш кои точно качества се губят частично и знаеш ли точно каква е разликата между син, зелен, червен и прочее антифриз?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми писано е много, но щом ти е интересно да систематизирам и тръгнем оттам каква е разликата между трите цвята.Чистият етилен-гликол който е основната суровина е много агресивен при повишена температура към металите (особено чугуна). Затова се добавя пакет от антикорозионни добавки. Те са много видове, като някои от тях са несъвместими с алуминий, бронз и др.Та най-старите (обикновено сини) съдържат амини, фосвати, борати, нитрати (особено агресивни към алумиий) и др. Не се произвеждат отдавна навън, но в България май все още да. Следващото поколение са силикатните (обикновено са оцветени в зелено, но пак не е задължително). Те са по-малко агресивни и създават по устойчиво покритие върху металните повърхности, но са нетрайни и трябва да се сменят задължително на 2 год. или като загубят цвят. 

Последните са съвременните антифризи без силикати с органични инхибитори на корозия. Нямат недостатъците на по-горните и имат живот от 3 до 5 год. Обикновено са оцветени в ярки флуоресцентни цветове (жълт, оранжев, виолетов). Всички цветове могат да се смесват,  но сместа трябва да се брои за по-ниското качество.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи искаш да кажеш, че съвсем спокойно от сегашния ми зелен антифриз мога да източа малко и да долея с червен концентрат, за да подобря моментното качество

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното ми изречение говори точно обратното. Новата смес ще бъде с качеството на старата.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателният отговор. Не искам да споря, но по принцип антифризите са безцветни и затова се оцветяват (та да се различават от водата). Освен, че замръзват при по-ниска температура, кипят и при по-висока в сравнение с водата. За цвета, всеки производител си слага какъвто си му е кеф. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...