Jump to content
HenoxBaTeH

Accord 7 - джанти - балансьори

Recommended Posts

Здравейте хондаджии,

 

Бях на един познат в гумаджийницата, и той каза, че на хондата (акорд-а 2004.г е моя) с оригинални джанти се слагали външни балансьори, обаче били май някакви по специални и той нямал такива.

 

Отивам сега в друг сервиз, и ми казват, че имат, но един случаен човек ги видя и вика, че тия били стари и не се ползвали вече хммм

 

Какво да правя, вие с какви сте ?

Моля за отговори само на хора с оригинални джанти на акордеона.

 

мойте текущите, не съм ги снимал, но са нещо от сорта на:

    ____

______[____]_______

[_______33________|

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под балансьори имаш предвид тежестите за баланс предполагам.

На единия комплект джанти ми бяха такива (оригиналните Енкей за модела). При баланса ми ги махнаха и сложиха от тези, тип "плочка" с двойна лепенка.

Така даже са отвътре и не се виждат. Едва ли ще има проблеми.

Поздрави!

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговора, относно това че са отвън, онзи моя приятел, каза че по добре да са отвън защото разстоянието между джантата и там нещо си е била по голяма от колкото обикновенно и ако се сложели от вътре можело да има вибрации  и тн .. не го разбрах мн ама май това каза, та аз за това се зачудих ... мерси пак

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В редките случаи, в които гумаджиите набиват баланс на външния борд на джантата го правят не заради гореописаните причини, а защото лепящияте тежести са по-скъпи. Лично аз никога не бих позволил подобна интервенция.

 

Слагай смело от лепящите и не се бой от вибрации, стига да са ти балансирали гумите както трябва.

 

Edit: Разбира се, говоря само за алуминиеви джанти.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видя алуминиева джанта със забито олово на външната страна ми се  :puke:  Просто гумаджиите масово са идиоти. Карам вече 2 години със залепени отвътре и няма грижи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, такива бяха такива сложих (външни) ... , но за последно .. удряха с чук по джантата за да ги сложат (wtf) ... и машината на която слагат джантата с гумата за баланс това с което я завиват и с него я удариха ... и май се пооулюпи ...та съм решил от догодина - само вътрешни тежести и най вече ще обиколя по тези големите диана или примекс да видя там как се отнасят джантите ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...