Jump to content
haunted

Гуми 205/65/R15 на джанта 15x5.5

Recommended Posts

Здравейте. Дойде време да взимам гуми за HR-V-то. Джантите са ми оригинални железни 15-ки. Гледах ги, че дават ширината 5.5 инча. И тъй като оригиналният размер гуми 195/70/Р15 е доста крив и няма предлагане или са мега скъпи , а не искам да слагам гуми за бус реших друго. Мога ли да сложа 205/65/Р15 на тези джанти. Разликата е само 6мм диаметър, което ме устройва. Притеснява ме обаче да не са много тесни джантите за толкова широки гуми. Някой има ли опит с този вариант?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо точно такъв размер искаш ? Защо не пробваш 195/65/15 Малко по-ниски са,но няма никакви проблеми.Аз карам с такива.От тях има най-голям избор.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ти е отговорил колегата Drone,
предлагам ти да питаш по-опитен гумаджия ако си решил твоя размер(205/65/R15) да не би да станат като гъби след време от тесните ти джанти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е ясно от гледна точна на парите и предлагането, че 195/65/15 е най-добре. Само че 19мм ми се вижда множко. Все пак съм взел ХР-В та да съм над дупките и другите гадости по пътищата. Гледах по сайтовете на други производители(yokohama и др.) Дават че може да се сложат 205 на 5.5инч джанти. Ето и един калкулатор по който уж пак става http://www.carbibles.com/tyre_bible_pg4.html . Ама пък стават по-широки и ще качи разхода това. От оригиналният размер (195/70/R15) по всички онлайн магазини и други намирам само вредещайн snowtrack 3 и ханкук. Другите са или бусовски или куче марка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, къде ги ги гледаш тези онлайн магазини?! Още първия, в който погледнах има голям и евтин избор точно на оригиналния размер 195/65/15. Без да е реклама, ето три, от които съм пазарувал и съм доволен: avtogumi.bg, gumi7.com, bggumi.com. Според мен проблема ти е да избереш, кои точно да вземеш, а не липсата на избор!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/65/15 не е оригиналният размер. 195/70/15 е оригиналният. И повечето с този размер са за бусове, а аз искам за лека кола. В дианата има само вредещайн за 130лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид 195/70/15 ! Ако беше влязъл в някои от тези сайтове щеше да видиш, че има доста по-голям избор и то на сносна цена...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е влизал съм в тия сайтове. Повечето са за бусове не се бъркай. Виж тегловният индекс или марката. Например барум snovanis e за бусове. Другото, което е са някакви куче марки, които не съм гледал дали са за бусове или не. За над 130 лв може да има. Само, че това ми идва малко скъпо. Дай някой пример или аз се бъркам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 130 лв. няма как да си вземеш нова маркова гума от този размер! Единствено Nexen, предлага сносно качество на такава ниска цена. Ето един пример: http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/73537/

 

Аз също съм пред дилема дали да си взема нещо евтино за 120-130 лв. примерно Nexen или Sunny, или пък маркови гуми за 160-180 лв. Летните ми са Sunny и съм много доволен, но за зимни незнам как ще се държат, въпреки че изчетах доста положителни мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свършено е! Взех Вредещайн Snowtrack 3 195/70/R15 97T от Диана. Там с този размер имаха само тази гума. Лошото е че дот-а е  40.13 ама карай. Излязоха ми по 120.92лв гумата. Лятото явно пак ще са размисли за гуми ама за сега поне го реших. Дано да е добра тая гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...