Jump to content
revenue

VSA грешка

Recommended Posts

Здравейте,

 

Наскоро се включих в клуба с покупката на Хонда Сивик 8-ма генерация. Количката е 1.8 бензин с ръчни скорости. Свети лампа за грешка на VSA. Дава някаква грешка при комуникацията на CAN интерфейса ( грешката беше 91-хх нещо от сорта ). Разбрах че за смяната на VSA модула може да се наложи да дам 300 лв на ако го взема втора употреба. ABS се включва и работи нормално. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем? Къде да закарам колата в София за да оправят колицата на нормални цени?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей, Ако търсиш сервиз за Хонда в София има два основни варианта - Омбре и Юбико, освен Бултрако, разбира се. За цени не мога да ти кажа, но според мен при Омбре ще ти излезе по-евтино, моята съм я карал и на двете места и крайното ми впечатление е такова. Не искам да правя реклама, но пробвай да питаш първо при Омбре - намират се зад Арена Армеец, в раздела за сервизи и цени има цяла тема по въпроса и точна локация. Работят от 10 до 19 всеки делник, но по телефона са почти неоткриваеми, пробвай направо на място. Дано съм бил полезен. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че имат добра репутация. Работят ли събота?

 

Малко тъп въпрос, ама какво сменяте при покупка на кола. Масло, филтри и антифриз са ясни. Какво друго предлагате да сменя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Акордите се прецакват ABS датчиците и светва лампата на VSA-то, но пък при теб ABS-а уж работи. Най-добре да я закачат на истинска диагностика.

 

Аз от своя страна ходя при Юбико (и веднъж в Бултрако, повече там не стъпвам) - не работят в събота, не ходи и без да си се обадил, понеже обикновено са супер заети и може да ти кажат или да оставиш колата да я оправят като могат следващите 2-3 дни. Ако отидеш в Омбре кажи как е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно въпроса за работното време на Омбре - не работят в събота - вече. Само от понеделник до петък, както съм написал горе.Дано съм бил полезен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с лимита на мненията е тъпо, но се съобразявам. Ще отида в Омбре, защото са близо до нас и мога да се прибера с 20-ката. Дано проблемът с VSA системата е тривиален, защото в момента нямам пари в излишък.

 

Колата има ксенон и някакви капачки на предната броня. Все едно има система за миене на фаровете. Как се включва тази система, че още не съм чел упътването? Може ли някой да даде линк към ръководство на англииски или български :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...