Jump to content
EmZvr

Проблем след чистене на инжектори

Recommended Posts

Минах към vtec и съответно трябваше да сменя инжекторите с 240-кубикови. Имах под ръка такива, но бяха стояли неизползвани 2+ години. Сложих ги на колата и до колкото си спомням нямаше никакви проблеми с тях. Карах много малко така и реших да ги занеса да ги изчистят с ултразвук, за да е всичко както трябва. Обаче след чистенето колата пали ужасно, когато е студена. Върти доста и пали чак когато пусна ключа и в началото оборотите са много ниски. Някой друг чистил ли е с ултразвук инжектори и какви са му впечатленията ?

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравей, колега!

 

Аз чистя постоянно и впечатленията ми са отлични, но има и там особености както при всяка работа. Само да попитам дали когато ти чистиха инжекторите и ги комутираха, т.е. пускат се да работят и самите инжектори докато са във ваната с ултразвук за да може почистващия разтвор да преминава покрай иглата и да отмива замърсяванията. Ако не са може да се получило "изтръскване" на мръсотията към иглата и ефекта да е обратен. Говоря за процесите вътре в инжектора, отвън съм сигурен ,че е светнал. Друго което се сещам е че при използването на неправилен почистващ разтвор примерно обезмаслител на Мелио (Meglio) в самия инжектор се отлагат едни люспи, които също запушват инжекторите и ефекта от почистването е обратен на очакваното. След почистването качихте ли ги на стенд за да видите как работят съответно дебит, разпръскване, еднаквост по между им, и най - важното "дали пикаят"? Защото ако пускат когато са затворени ти пълнят колектора и ти давят колата, след като е стояла повече време, а ти казваш студена, респективно стояла.

Но да предположим, че с почистването всичко е ОК, огледай след монтажа дали не дърпа въдух през долните оплътнения (на Хондата специално трудно ще стане, но знае ли се) между инжекторите и колектора.

 

Поздрви,

Редактирано от ijp_cor

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колега междувременно си следи нивото на маслото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да кажа,че зависи при почистването какви пулсации и с какво напрежение и през какво време се подават,защото ако не е правилно се прецакват инжекторите и започват да дават различно съпротивление.Тая работа не е като оная работа...всичко си е майсторлък!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Трябваше набързо да я свърша тая работа и за това чистенето го правих във Враца. Уж инжекторите бяха пуснати до като са във ваната, но не бях при самата процедура понеже отне доста време. За жалост тук стенд нямат и не можах да видя ефекта. 
 
Явно мястото наистина има значение, сега се колебая ако взема други инжектори дали да ги чистя. Иначе уплътненията са добре.
 
@assfull Маслото до последно беше добре, но лампата обикновено свети като пали така трудно. Не знам защо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следи да не се покачва на щеката, ако някоя дюза не държи. Попринцип при по продължително въртене на стартер би трябвало лампата ти да гасне, ако не е така търси проблем във филтъра; маслото; или механичен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи си няква добра добавка за чистене на инжекциона и трябва да се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ултразвукова вана с препарат плюс симулация на работата им - с някакви импулси (да речем правоъгълни 5-10Hz с умерена амплитуда) с налягане. Няма проблем досега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...