Jump to content
Атанасов_В

Пропадане на педала на спирачките

Recommended Posts

Здравейте колеги.

 

моля Ви за помощ, тъй като получих пропадане на педала на спирачките, след като "майстори" ми отвориха спирачната система за подмяна на бутала и гумички към тях на задните спирачни апарати. След кратка проба установих, че колата почти не спира при първото натискане, а трябва да припомпя втори път, а все пак при силно натискане се включва ABS. Според майстора спирачната ми помпа е за смяна, тоест гумичките да износени, тъй като при източването е излязла тъмна и черна течност, и сега вижда балончета в казанчето при натискане, но аз искам да получа мнение и от Вас, тъй като не ми се иска да стигаме до момента "проба-грешка", като сменим помпата(която незнам какъв модел е), да не се окаже, че не е от нея и пак трябва да сменяме и друго нещо и т.н.

 

Автомобила е Civic 6 gen 1.6 / V-tec / 2000г.  с двигател D16W4E.

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен системата не е обезвъздушена като хората. Пробвай с друг майстор, кажи му, че имаш въздух в спирачната система и после ако не се оправи да спира от раз - мислиш за помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да за обезвъздушаване е системата.

Но защо в раздела за Акорд сте пуснали темата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз го ядох същия след ремонт на единия от задните спирачни апарати. Все едно карам Жигулата, от второто натискане хващат спирачките.  Проблема се оправи с ръчната, опънах е 5-10-20 пъти(не помня колко точно бяха) и всичко си дойде на мястото. Мисля, че самата процедура е описана в мануала, даже и някъде из форума съм е мяркал. Предполагам на колегата след като са му сменили буталата на спирачните апарати са направили поне едно обезвъздушаване на системата.

 

Колко да обезвъздушава, 3 пъти е правих тая процедура с обезвъздушаването и развитие нулево.

Редактирано от jijane

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, да обезвъздушат и помпата на ABS-а, ако трябва. Майстори, а? Бахти и палачорите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като споменахте обезвъздушаване на помпата на ABS ... някой наясно ли е как се прави ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...