Jump to content
DYNACORD

акорд комби 2003та няколко въпроса

Recommended Posts

здравейте,

 

наскоро и аз се сдобих с акорд 7ма ген. 2.4 ръчни скорости, ето и една снимка да не е без хич:

 

Публикувано изображение

 

имам следните питания:

- дали някой е намерил начин да разбере кода на фабричното радио (стандартното, без навигация)

- проблемът със багажника и при мен го има, доколкото разбрах понякога се оправял с изключване и включване на акумулатора?

- с фабричен ксенон на късите, колко време горе долу трябва да се изчака след като са загасени да светнат отново и двата фара? понякога само левия или само десния свети

 

иначе е приятна, обмислям газов инжекцион в момента, насочил съм се към романо+обд, някой ако има впечатления да сподели :)

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Фабричното радио би трябвало да не иска код, ако това наистина е радиото на тази кола. Радиото се разпознава с колата и дори когато сменяш акумулатора или просто оставиш колата без ток, то след възтановяването на захранването всичко си работи без да иска код. Ако обаче радиото се монтира на друга кола, за да заработи иска код.

2. Не съм запознат с този проблем, какъвто и да е той.

 

3. Няма период на изчакване за да светнат фаровете. Дори и по два пъти в секундата да ги вкл.,изкл. те трябва да работят. Твоите явно имат някакъв проблем с баластите, които се намират под фаровете. Провери им състоянието и виж дали са оригинални. Подобни проблеми правят китайските ксенони при по-ниско входящо напрежение. Пробвай да ги включваш при вече запален мотор и виж дали ще се включват по-лесно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2. Пробвай следното:

- Включи на контакт и отвори задната врата ръчно;

- Изключи от контакт и разкачи минусовата клема на акумулатора за 1 минута;

- Закачваш клемата, включваш на контакт и пускаш аварийните светлини;

- Затваряш задната врата, изключваш контакт и спираш аварийните светлини.

 

Няма ли ефект ще трябва да се проверят датчиците, следящи за препятствия.

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на колегите за отговорите. Ходих до бултрако и наистина колата няма код за радиото.

Това с багажника го пробвах няколко пъти (от темата в английския форум), работи два-три пъти и пак спира, явно моторчето или амортисьорите са за смяна

Фаровете определено имат проблем, особено левия и то през деня в жегата. Вечер светят и двата...

 

и една снимка с нови 17ки 

 

(Публикувано изображение)

 

 

 вече и на газ, и утре тръгвам за сърбия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво. Да кажеш колко е разхода на газ. Тука ми искат £1500 да ми сложат газова страшно е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами на газ малко по-висок от очаквания - 11.8 със 130 по магистрала, отдавам го на по-големите и тежки гуми с джанти и нон-стоп климатик, на бензин е 9

газта е AEB с OBD и дюзи баракуда, от време на време обаче светва чека и ще трябва да я видят на диагностика каква е грешката

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...