Jump to content
dufosvti2

климатика на кой как му духа

Recommended Posts

колеги,доволни ли сте от вашите клими.аз дозаредих онзи ден 350 мл.и останах особено доволен.в менуала на машината за б16а2,д16з6 го даваше 500+–25,а в аутодата 600+–25.аз го напълних на 500,уж да не тварим компресора.споделете опит и впечатления.майстора помисли,че ми се е развалил термометара и го мерихме 5-6 пъти.–8 мисла,че е добреpost-14945-0-82120300-1401987129_thumb.jpg

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми и аз оня ден ходих и му сипахме 100 грама.Но не сме мерили температурата,защото навън беше доста хладно.Има едно стакълце на което може да се гледа как е нивото,ако има много балончета значи е за допълване.Това ми каза техника :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще духа -8 градуса ,ми те решетките трябва да замръзнат и да се обледят !От стъкълцето на дехидрататора не може да се прави пряка връзка за количеството фреон и колко трябва да се долива.Не се доверявайте много на инфрачервените термометри,имаме такъв в сервиза и знам що за стока са.Най -сигурно е точиш мериш и допълваш към количеството дадена в сервизното по везна и зареждаш.Моя като е токущо зареден духа 5 градуса от централните духалки и замръзваш след минути,тез -8 как ще станат не знам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и то не от централната конзола.решетката замръзва направо,да.трява да го измера и с друг термометър

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм във филма с климатика... колко фреон събира на d14a4? При мен пък има друг проблем, във високи обороти, след като изключи компресора, не може да се включи, само стърже шайбата...скоро предстои сваляне на компресора, даже ме съветват да го сменям с nissens, че излиза на добра цена, но някак не ми се разделя с оригиналния

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех че нямам климатик,защото бяха ми сложили филтър "АШИКА" нямаше никакъв поток а беше нов.

Момчето което ми обслужи климатика ПЪРВО смени "новия" филтър,и след 1мин. работа на конзолата показа 7 градуса!

Новият филтър е "МЮлер филтър" .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5-7 градуса е добре ,обаче -8 както пише колегата просто няма начин-тя климата има датчик за обледяване на изпарителя -освен ако нещо му е повредено !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и под 5 когато прекалят с фреона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като прекалят с фреона със сигурност няма да духа по-студено.ще се тормози компресора и ще има по-голямо налягане нищо повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Виждал съм да замръзват(заскрежават) конзоли от препълване със 100гр. запроба,не сме мерили градусите! 

Редактирано от bigmo6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфрачервения термометър не е точен на ниски температури,може да го провериш на кожата си.Нормалната температура в 7-8 градуса.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...