Jump to content
Newbie-HondaBG

трябва ли регистрация в КАТ при смяна на двигател

Recommended Posts

Сменен е двигател от 90 коня на 125 v tec на Honda Civic . Помощ каква е процедурата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

      Процедурата е повече от тегава.Лично ходих и питах майора в КАТ Пловдив как е работата.Обясни ми ,че по нова наредба от миналата година всяка промяна по конструкцията и вида на автомобила,освен смяна на цвета на купето, се водела техническа намеса извън заводската и трябва да се минава комисия по узаконяването и в ДЕКРА.Там издават протоколи на стойност 400лв.Това включва смяната на двигател ,ако новия двигател не се различава като параметри от стария и не е с година на производство по-стара от предишния и да не е с по-нисък евростандарт.Новия двигател трябвало да се монтира на същия модел кола серийно.Ако има такива несъответсвия ми загатна ,че може да се минава допълнителни процедури като технотест за още пари!Първоначалните протоколи за които споменах нямат нищо общо с технотест,държа да отбележа!Ако е по-стар двигател или с по-нисък евростандарт имали право да откажат узаконяването.Каза,че най-добре в ДЕКРА да се иде и пита,но това той знаел.

     Айде,честито!Не мога да разбера как във всичките страни двигателя е резервна част и дори на него няма никакъв номер (както Волвото на шурето), а тука да се отваря такава галимация.Разбира се работата е ясна,че по този начин да се наливат повече пари в държавата.Няма лошо да се спазва екологичност,да се държи на техническото състояние, за да е безопасно шофирането ама това идва в повече.

      Аз смених преди няколко дни Д16  116 к.с. с Д15 в-тек 115 к.с.обаче се отказах от узаконяване  при тези условия по новата наредба.Двигателя е почти същите коне и евростандарт(даже по-добър като икономик),имам договор за покупко-продажба и документи,монтиран е кадърно, и сега да отида наготово да им изипя 400лв! Ще корозирам номера на двигателя с киселина и да видим как ще докажат какъв е ,като външно са едно към едно (айде с минимални разлики).Старата ми кола си беше с корозирал номер,така си я купих и така си я продадох.Искам всичко да си е по реда и да си е законно,ама те сами отказват хората с безумията си!

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, къде е тази ДЕКРА?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каква киселина ще корозираш номера на двигателя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко намазвания с електролит от стар акумулатор ще свършат работа,мога да си взема от работата и по-сериозни реактиви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не корозирайте нищо!

Сменяте си мотора и си карате безгрижно, в малкият талон номера на мотора го няма, справка едва ли ще правят и ако не си променял нищо в номерата никой не може да ти каже връв, даже и НК.

Проблем могат да направят при смяна на регистрация, но всеки си знае... :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,може да си карате и така,докато не стане проблем.Примерно засича ви някой,правите катастрофа,вика се КАТ и като почнат да описват ако е дебела работата и недай си боже има смъртен случай,може заради това да излезете виновен.Видиш ли ти колата е неправомерно преустройвана и незаконна,значи опасна и трепе хора.Не съм черноглед,просто съм предпазлив и се старая да мисля за всичко.Ако дойде добро се радвам,но трябва да съм готов за всичко!Всеки сам си преценя:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислиш ли, че на ПТП със смъртен случай / или без / някой при огледа търси номера на двигателя?!?

Нищо подобно...

Няма такъв прецедент в историята.  ;)

П.П. Карайте разумно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не се налага,да пази Господ!Аз все пак ще направя заличаването,че не се знае кога как.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами най-добре за в момента заличавай пък ако евентуално се наложи някога тогава все ще има някой варянт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам понеже искам да купя кола, чийто двигател е сменен но не е пререгистриран - дали в КАТ при смяната на собствеността ще има сериозни проблеми и дали има шанс да не им направи впечатление ? Двигателя е абсолютно същия като стария.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако ще се сменят номерата филма е голям както са описали колегите по горе,като стария собственик трябва да си оправи всички документи и тогава да я прехвърляте.Но ако сменяш само талоните нее нужно колата да минава канал прехвърляш си я но с номерата на стария двигател.И ако някой ден решиш да я продаваш филма започва и всичко трябва даго правиш ти.Всичко е направено за пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...