Jump to content
kambat

Смяна на масло

Recommended Posts

Здравейте колеги. Предстои ми смяна на маслото, та реших да се допитам до вас, защото имате повече опит и се надявам да ми дадете добър съвет. Колата е сивик 6ген 90 коня на около 150 хиляди и в момента е с 10/40, добре си работи двигателя доволен съм, няма излишни шумове и проблеми. Но се замислям дали да не сложа 5/40, защото ми казаха, че така по бързо и по добре се смазват частите и за хонда е по-добре с по-тънко масло. Дайте някой съвет какво мислите по въпроса и вие с какви масла си карате колите,  :honda:  Също така предложете и марка, за сега съм се спрял или на Motul или на Castrol. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри марки стига да не са ментета.В момента карам с Castrol Magnatec 10w40.Не слушай какво ти говорят, че разбирачи колкото искаш навсякъде.10w50, 10w60 - такива масла се ползват главно при по-натаоварен режим и най-вече за писти и коли, които се карат предимно на високи обороти.По-скоро, ако караш главно в града си сменяй маслото на 7-8000км и не го мисли толкова.

Редактирано от Antony23

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, 5W40 е по-тънко само за ниски температури. Лятото не играе никакъв ефект. Първата цифра, преди W показва вискозитетът при студен двигател, колкото по-ниско е числото, толкова по-бързо е смазването при ниски температури. Ако искаш по-тънко си вземи 5W30 или 10W30.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имах същата дилема преди месец. Колата беше карана от 80000 до 103000 с 10х40 Тотал. Изобщо не го беше пипнала след смяната в Хонда /първо обслужване/. На всичко отгоре ми бяха сложили Тотал за дизел. И така карах около 8000 км. Колегите ме посъветваха да мина на 5х40. Така и направих, но поръчах при Изанаги /ник на Пепи от форума/. Около 1000 км вече съм с оригинален Мотул Клийн и ХАМП филтър. Колата е съвсем различна - разходът ми падна с около 600-800гр на 100км и моторът е много по-тих. Отивай в поръчки - мисля че в момента тече поръчка за масла и филтри

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай 5W40 и карай плюсовете не са един и два...Специално Motul и тук при вносителите си е на 100 % ОРИГИНАЛЕН.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с Мотул и съм доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5W40  на YACOO,MOTUL или REDLINE като цяло така седят нещата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...