Jump to content
haunted

Мнение за Хонда Сивик

Recommended Posts

Здравейте,

 

Търся си кола от известно време и попаднах на тази обява: http://ina-motors.cars.bg/c671263 . Не мога да разбера тази хонда коя генерация е. И четох, че има двигатели vtec и vtec-e. На тази кола какъв е двигателя? Хареса ми много по каталог разхода и пъргавината на този двигател. Как стой въпроса с газафицирането? Ще слага газов инжекцион, но има ли проблеми с ламбда сонда и светването на check engine? И ръждясват ли тези хонди? Всякаква информация ще ми бъде полезна.

 

Мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шеста генерация, англичанка. Това е Vtec-e мотор, носи на газ и няма проблем. Дали ръждясват? За зла участ всички ръждясват, особено когато са на 15+ години. Като идеш да я видиш гледай добре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е от Австрия сигурно ръжда ще има. Все пак и си е на 10-15 год. Оглеждай отдолу праговете и веждите . Там най-често там избива ръжда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. А иначе има ли нещо по-специфично да гледам за модела? От маздите се отказах, защото нямат никаква антикорозионна защита. При хондите има ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, повечето са с меки ламарини - облягаш се на калника, като пръднеш и той хлътва навътре. За жалост това е факт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм 15-годишна Сивик 5, имал съм 3 броя 10-15 годишни Сивик 6 англичанки (със емблема Ровър), имах/имам две 18 годишни CR-V-та JDM-ки, имам и 13 годишна Акорд 6 англичанка. Вече осма година правене на ГТП съм се нагледал на всякакви Хонди.

 

Смея да твърдя, че англичанките до 2002-ра ръждясват по-малко от японските си сестри.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондите като цяло нямат защита до 2002 - 2003 година , англичанки японки честно казано са си зле , мотора е екстра разхода е добър вървевнето прилично. Колата изглежда читава но гледай под подкалниците как е , ако трябва ги свали ако ти дадат защото там задържа влага и кал и първо от там тръгва всичко с ръждите. Интересно е само описанието на цвета , който преминава от тъмно зелено , синьо и стига до жълто. Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...