Jump to content
bozzerreaneux

6-та генерация | Смяна на крушки за подсветка на таблото

Recommended Posts

Здравейте,

 

дълго време карах с подсветка на таблото само от дясната страна, но когато днес изгоря и крушката от ляво, реших да ги сменя.

 

Предполагам, че въпросните крушки са тези отпред, но някой може ли да обясни защо лявата е свързана с по-голяма крушка на задния панел (осветяваща централната част на километража) и по специално:

 

- самите крушки вадят ли се от пластмасовите легла?

- защо лявата крушка е свързана с тази, по-голямата на задния панел (тя си свети)?

- под каква форма да ги търся: както са свързани двете направо с кабелчетата + тази от дясно  или търся само крушките?

- забелязах, че други три крушки от ляво направо си липсват...но на няколко снимки на потребители забелязах, че също липсват. Някой има ли представа те за какво са?

- къде мога да намеря въпросните крушки? обиколих 2-3 бензиностанции, но нямат толкова малки :/

 

Много благодаря!

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крушките са безцокълни. Т.е. само балон с две жички отдолу подгънати. Само тях трябва да търсиш, но не мога да ти кажа къде можеш да намериш.

Казват че трудно се намират.

Потърси, има подобни теми, включително и една пусната от мен, където колеги са отговорили, и са дали снимки на крушките.

Някои направо решават да слагат светодиодна подсветка и махат изцяло старите крушки. Има описани варианти със светодиодни ленти. Според мен има някои залитания в крайност, с прекалено ярка светодиодна подсветка, която според мен би пречила при нощно шофиране. Но може би си заслужава да се помисли за вариант със светодиоди, тъй като животът им е значително по-дълъг от този на крушките. Освен това крушките потъмняват с времето. При светодиодите обаче трябва да се мислят варианти за подходящото им закрепване и подаване на захранване.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А има и такива светодиодни крушки със същия цокъл,само сменяш и решаваш проблема и то завинаги,трябва да се разтърси човек къде се продават.

 

 http://www.ebay.co.uk/itm/5X-T5-Car-Gauge-LED-Speedo-Dashboard-Dash-Wedge-Side-Light-Bulb-Lamp-White-12V-/350955970623?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item51b69b203f

 

Нещо подобно на това,не съм сигурен дали са точно същите. Но,който търси-намира.

Редактирано от Civic Owner

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за бързите отговори!

 

Аз минавам по-скоро класик, така че ще търся подобни крушки. Ако намеря някъде, ще пиша тук :)

 

@ Мишо - има ли някакъв по-специален чалъм за ваденето на балоните от "фасунгата", че първоначално доста напънах едната и не помръдва.. и се усъмних, че вървят заедно.

 

Благодаря!

Редактирано от bozzerreaneux

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива последно намерих в Дружба. Ако ти е удобно да мръднеш до там мога да ти обесня къде е, пък дано да имат пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

намерих крушките, заедно с цокълите (ако е нужно) на следното място до спирката на метрото Младост 1 (2лв. бройката)

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че просто се пъхат в цоклите и се вадят чрез издърпване. Няма никакъв чалъм. Не знам защо твоите не помръдват, може нещо да се е запекло.

Самите цокли с крушките на тях се закрепват на байонетен принцип на нещо като печатна платка, по която вървят и контактните писти. Т.е. за да извадиш цокъла, завърташ обратно на часовниковата стрелка и издърпваш.

 

Цокли аз не бих сменил освен ако нямат видим проблем като остаряла и напукана или чуплива пластмаса или нагорели контакти.

Новите цокли, които си намерил е много вероятно да са китайски и по-некачествени от оригиналните.

 

Благодаря за информацията за магазина откъдето си намерил крушките. Аз също си  падам традиционалист, но в случая бих си взел и светодиодни ако има такива направо в същия корпус, за да не се налага никаква преработка. Все пак тия крушки е неприятно да се сменят, налага се някакво разглобяване, а светодиодните са практически вечни. Това не е осветление за четене, не би трябвало да дразни ако е светодиодно, стига да не е прекалено ярко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 лева на крушка ми се струват много, аз намерих само крушки без цоклите от Лукойл - всичките крушки от таблото ми излезнаха 6 лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...