Jump to content
dufosvti2

Мнения за ТОЙО R1R

Recommended Posts

Има ли някой тук с такива гуми.Решил съм да взимам тойо.Гумите ми се виждат добри и за евридейки.Притеснява ме само да не са много меки и да свършат накрая на лятото.поведението на мокро също е от значение.целта ми е да стават за старт,от време на време баба хонда изригва и губим много на старта от въртене

за тез говорим- https://www.google.bg/search?q=%D1%82%D0%BE%D0%B9%D0%BE+%D1%801%D1%80&rlz=1C1SAVM_enBG531BG531&espv=210&es_sm=93&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=EakJU_DaJsfLsga4goHwAg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=643#facrc=_&imgrc=ZUJ6XX0LKMNL1M%253A%3BBaWCfK9isWOY2M%3Bhttp%253A%252F%252Fexaltmotorsports.com%252Fimages%252FF52272.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fpeugeotclub.info%252Fforum%252Fviewtopic.php%253Ff%253D68%2526t%253D41951%2526start%253D80%3B427%3B420

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поведението им в завой , и сцеплението е супер.Аз изкарах един сезон на Тайм-атак с такива и съм супер доволен.Издържаха 4-5 състезания и даже им остана живот.На мокро  не съм ги карал , но като събирах информация преди да ги купя, видях по английските форуми , че там ги ползват за трак -дей гуми на мокро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@batesergy - нима очакваш семисликове да имат добър показател за съпротивление при търкаляне? :) Този модел не е проектиран за икономия на гориво, а за сцепление колега.

@kickata - как успя да събереш в едно изречение семислик и зимна гума само не ми стана ясно. Верно че трябва да се трупат постове ама си има раздел общи приказки за целта.

По темата...колегата Метин кара с такива и е зверски доволен. Когато ги сложи се оказа не, че Х22 е много силен, а гумите му са били слаби. Превърта на първа с тях и до там :) На няколко хиляди километра са и на доста стартове и почти не показват признаци на износване.  За съотношение цена качество при 195/50/15 размера са най-добрият избор според мен.

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-ва и 2-ра ще е супер нагоре Ще умре ;), лятото най ще го усетиш ;). ГУМИТе са супер  за всеки ден, карал съм с такива 7-8 хил км.

Редактирано от K1r1L
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох и другаде.общо взето страхотни гуми.ами те ще са тогава

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toyo е много истинска гума.

Едно време карах Прелюд - а с тях, държеше се много добре на пътя и свършват много бавно -  в смисъл износване, де... :yes:

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оказва се,че никъде в бг.няма такива гуми налични.намирам р888,които са 1 на цената на 2 р1р.намирам и парада за по 120лв.на гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в "Радиал" те са представители на TOYO TYRES за България.

 

http://www.radial.bg/tyres_catalogue/tyre/none/Toyo%20Tires/none/205/55/16/0/63/1941

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радиалци ги имат налични,цени в магазина 175 лв/бр,а доставка до вкъщи с включен куриер в цената 148лв/бр,преди около две седмици си пазарувах два броя само че дот-а е 5012

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги,изпадат паради повече.някой с такива...как тръгва колата,искат ли много загряване.знам,че не са за дъжд.виждал съм как тръгва астра с тойо р888.директно,без да се замисли и искача 2 коли.при парадите как седат нещата.

Редактирано от dufosvti2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега,Аз си купих долните, но следващата седмица ще ги слагам - искам старите да ги изкарам на галоши :) Казват, че много държат ама след като загреят иначе не. Ще ти кажа следващата седмица как саToyo Proxes T1-R MFS 195/50 R15 V82 https://www.dropbox.com/s/f8xizx0s0t903eb/2014-03-19%2019.44.21.jpgВзех ги от един сайт naievtinotegumi.bg но ги чаках към един месец да пристигнат с поръчка

Редактирано от jikencio

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само ще вмъкна нещо без да имам лични наблюдения върху гумите. treadwear temperature traction ratings на тойото е 140 а на парадата е 300, за сравнение с трите 8 на която е 100 мисля че парада изпада от ранклистата ама мигновенно. Е сега може да се появят и доволни хора, но цифрите говорят сами за себе си. Общо взето съм твърдо за тойото R1R

Редактирано от Bubchuuu
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парадата излиза от завода с грайфер около 6мм, което също я декласира. Иначе R1R го дават за мокро и износването е по-бавно от това при 8ците, но не пречи да се кара евридейка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента карам с R1R чисто нови  , гумата е уникална , държи страхотно но времето трябва да е топло , асвалта също , на студен асвалт при нормално каране не държи много , говоря за студено време и студен асвалт . Топло ли е , страхотна гума.Карал съм и с чисто нови R888 , при тях ефекта е обратен , на горещо време и горещ асвалт на калояново примерно прегряват , но в студено време каране на писта се държат страхотно .Общо взето са пълна противоположност .Но R1R  ме радва повече са всекидневно каране по улиците а и шарката е в пъти по красива ;) .Дано съм помогнал :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми пристигнаха ер единичките.гумите са мега яки,или така ми се струва,понеже много ги исках.дот 51ва седмица на 2013,демек в самия край на годината.няма полша,няма унгария,мейд ин джапан :) гумата тежи 9кила и 100грама 

за сега нямам отзиви защото още са под масата в куФнята,но ето 2-3 снимки

 

post-14945-0-58132200-1422374382_thumb.jpg

post-14945-0-88329800-1422374394_thumb.jpg

post-14945-0-14920700-1422374411_thumb.jpg

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумата е супер добра на сухо, на мокро е ОК, стига да няма много вода.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много тежки,и ако джантите са ти около 7-8кг. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tony-asa,точно това пишех и аз,затова избрах R888 и то 14-ки който тежат по 6.200кг. едната ;) 

Редактирано от МОШ
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

джантите са тези,едни от най леките вграждани 15ки от мазда мх5,около 5.9кг.с тях ще компенсирам малко...р8ци не взех,защото те са по като за писта,където сигурно няма да хода и много бързо ще ги изтрия.ще отидат за едно лято.тези по за евридей ми се виждат

post-14945-0-02762600-1422376842_thumb.jpg

Редактирано от dufosvti2
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено за евридейка са по-добрият избор. Разликата на сухо м/у 8ците и Р1Р не е много голяма, но на по-голям дъжд 8ците са доста по-зле..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За евридейки са добре,спор няма.Знам,че той се пуска на гонки и от тази гледна точка са си тежички. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добра гума, едно приятелче караше с такива и беше супер доволен. За дайли са перфектни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най страхотната гума,която съм карал.За един месец на колата,съм повече от доволен.на мокро,на много вода,все тая.гумата е чук

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези мисла са 140.единствено ме притеснява да не свършат прекалено бързо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да свършат бързо. Карал съм ги един сезон /около 7000км/. Имат дооооста стартове, и като ги гледам ще изкарам още две лета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

8-10 хил км живот при мен ;). 30 хил може да изкарат ако караш бургас софия по магистрлата всеки ден ;) и дотам.

Редактирано от K1r1L
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...