Jump to content
nikitov74

h-rv на метан

Recommended Posts

Здравейте колеги. Наскоро ми монтираха метанов инжекцион от начало неискаше да държи обороти и гаснеше колата минаваше на бинзин,майсторът газаджията ме прати да и регулирам клапаните сега държи обороти но много ниски някъде към 500на метан. Проблемът е че забива като и дам газ трябва много плавно да натискам педала на газта като тръгвам.Някой има ли си на идея от какво може да е тва? Н-RV 4x4 1999г.

Редактирано от nikitov74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо избра метана?Това е таксиметрово гориво.Накарай майстора ти да чете за аванс регулатори и Хонда.Вкарал си се в един филм....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо избра метана?Това е таксиметрово гориво.Накарай майстора ти да чете за аванс регулатори и Хонда.Вкарал си се в един филм....

-Точно така, прав е колегата "Маркони" , метана е за Бакшишите и ТЕЦ-овете :lol: Според мен, дори и със най добрия аванс процесор и коректните му настройки, колата ти няма да тръгне задоволително.-Вярно във филм си се вкарал и то "приключенски".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, направил го е човека....въпроса е да му се помогне, ако може.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не исках да прозвучи като престъпление,просто съм го гледал филма.Изобщо не искаше да мине автокалибрация.С голяма игра в диаметрите на дюзите.Докарах празен ход.Наложи се да се преустрои цялото подаване на газта и рутирането на маркучите.ДИнамиката беше под всякаква критика,което нормално без читав и добре настроен аванс регулатор.Газаджиите ,които бяха монтирали уредбата бяха дигнали ръце,завъртели аванса на максимум,ама то при Хонда не става така.Като я бяха закрепили някъв компромис от всичко.След 300 мъки,върнаха парите на човечеца и смениха кита с такъв за ЛПГ.Аз с метан не се занимавам,но направих каквото можах.Изобщо не беше до настройки.Газаджиите твърдяха ,че са правили Хонда и човечеца се подлъгал от малкия обещан разход.Оказа се,че те точно такава не били правили ,а карбураторна :).Интересното беше ,че чека не светеше.После разбрах,че са вързали лампата успоредно на маслото...

 

Не мога да помогна,доста е сложно и макар ,че има инфо за Хонди в русия на метан,аз съм песимист.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера газаджията разшири дюзите от 2.2 на 2.5 .Колата работи на празен ход добре остана едно слабо забиване по враме на тръгванев ниските обороти.Инъче като разход ме даде 8лв 100км.смесено.Знае ли някой какъв аванс процесор да търся,че (майстора)газаджия незнае дали има такъв за хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела за Хонда беше Cobra на A.E.B..Продава се Непрограмиран..Програматора се купува отделно.Това информация от миналата година,сега може да има и по-нови модели или други варианти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя за приключенският филм-хонда на метан,верно беше паричключенски но за мен завърши със щастлив край.В крайна сметка перфектно работещ двигател,разход 8лв на 100км.Ако някой се интересува може да ми пише на лични,или тел 0889242294 Димитър.Цялото удоволствие струва 400лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя за приключенският филм-хонда на метан,верно беше паричключенски но за мен завърши със щастлив край.В крайна сметка перфектно работещ двигател,разход 8лв на 100км.Ако някой се интересува може да ми пише на лични,или тел 0889242294 Димитър.Цялото удоволствие струва 400лв.

 

e, защо на лично? като си на зор, хора помагайте, а сега се скъпиш да напишеш 10 изречения ли?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1.. :thumbs1: !

Редактирано от vadoiv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...