Jump to content
Petyo Tsanov

Газова и обслужване на црв ген 2 ?

Recommended Posts

Здравейте колеги най-накрая попаднах на мойто црв ген 2 и сега имам няколко въпроса към вас :) с какво масло го карате по книжка го гледам 5w30 такова ще сипя само се чудя на кой производител да се доверя вие на кой сте се доверили? Обмислям скоро и поставяне на газова уредба и се чудя къде? Предишната ми кола я карах в ПроГас, но не останах много доволен претупаха малко работата а тва ме дразни доста! От кой сервиз сте доволни и слагали ли са ви допълнителна система за омасляване на клапаните? Има ли смисъл от нея като цяло?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука, в този раздел има много теми и ще намериш всичко което те интересува за газовата - стига да ти се чете,има доста полезна информация.http://forums.hondabg.com/index.php?showforum=48

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги може ли да ми кажете от къде си взимате горивен филтер, че взех някакъв който беше по каталог уж за ген2 ама май се оказа за ген1? Има ли нещо по специфично при смяната, че е в резервоара?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно би трябвало да го объркат колега защото на първа генерация филтъра за бензина се намира в двигателният отсек. Най-добрият избор на нормални цени е да се включиш в общите поръчки на оригинални части от Щатите. В момента ако не се лъжа тече такава.

Редактирано от no1else

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горивния филтър на ІІ ген. СРВ бензин е в резервоара и е предвиден за по-дълъг живот, т.е. сменя се когато/ако се задръсти :) Лично аз не съм го сменял досега и не съм имал проблеми. Моя съвет е ако ще го сменяш профилактично задължително с оригинален филтър и да го сменя майстор, който го е правил на точно този модел, че има случаи на доста проблеми след неправилно поставяне. За маслото- аз карам с Castrol Edge 0W30 зимата и с 5W30 лятото и го сменям на не повече от 7500-8000 км. Най-препоръчителното масло за този двигател е 0W20 на Хонда, но е доста скъпо. Допустим компромис е 5W30, но не и 5W40. Просто този двигател си иска тънко масло, което да се сменя в срок, че иначе се надират разпределителните валове :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да се включиш в общите поръчки на оригинални части от Щатите. В момента ако не се лъжа тече такава.

Колега към кои да се обърна за тази поръчка? Бих искал едни фарове за мъгла да взема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите са те насочили точно: горивния филтър на CR-V ген.2 /бензин/ е в резервоара. Сменя се на 120 хил. км - така е записано в наръчника за обслужване.Моя филтър го смених тази седмица - в Юби Ко. Не бих ти препоръчал да го сменяш сам - има си доста тънкости, а и трябва специален инструмент, за да развиеш фланеца, който затваря резервоара. Не бих ти препоръчал също да ползваш неоригинален филтър.Всъщност ако планираш да караш на газ, може и да не го сменяш - решаваш ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и фенове.все още не съм сменял горивен филтър но се наложи веднъж да извадя бензиновата помпа за да източа 40 литра бензин щото ми трябваше Публикувано изображение.Огледах го,беше в мн добро състояние.Тия пусти хонди нямат пробка за точене и не става и с маркуч макар че беше пълен,не успях да извадя и 200 грама.Та предпочетох да вдигна помпата горе.Не бих казал че е кой знае какво,зависи кой как умее.Вадене и слагане отне около 15 мин с мотането.Колеги,някой знае ли по лесен начин за вадене на бензин?Аз лично я карам със 10W40 Total 7000,сменям го на 15 хиляди и няма проблеми за сега с валовете.Казвам няма проблеми защото при всяка смяна проверявам хлабините на клапаните защото е на метан.

Доволен съм като цяло от колата за сега ядове няма.Както се казва обслужвам и карам здраво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...