Jump to content
iordanov

d15z8 обикновено газово

Recommended Posts

Здрвейте !

От няколко дена съм собственик на хонда англичанка с 1,5 vtec 114кс. с двигател d15z8.

Поставих обикновено газово устройство .Появи се единствен проблем: Автомобила не иска да държи ниски обороти .Смених три изпарителя но оборотите не се се покачиха.

Някой има ли с такъв двигател с обикновено газово и с каква смесителна плочка е ?

Без мнения за газов инжекцион - това го знам.

Редактирано от iordanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плочката няма общо с паразния ход.Там където я монтираха,какво ти казаха за проблема?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не за първи път монтирам газово на хонда. Но за първи път на този мотор и в него дали няма нещо специфично за самия смесител -да е строго определен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко мм е диаметъра на плочката, която си поставил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от един маркуч ли влиза гаста в плочката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам право, /ограничен от модератора /на повече от един отговор да пиша по темата.

Искам да благодаря на LAMER И dufosvti2 за дадените съвети .

Причината да нямам ниски обороти на газ е следната: – При поставянето на газовата уредба, прекъсвам работата на инжекторите с помощта на реле .Прекъсването го извършвам от общия кабел управляващ и четирите инжектора.По този начин като прекъсва и кабела захранващ стъпковия мотор .От там се получава и нулева работа на ниски обороти . В момента поставих емулатор на инжекторите и освен че имам ниски обороти вече не ми свети и лампата за грешки на таблото .

Дано помагам на тези които сами инсталират газова уредба на автомобилите си .

Не е реклама, но човека който ми показа грешката, работи в магазина за газови уредби в гр.Варна до автогарата .

 

 

Редактирано от iordanov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекъсваш глупости, какъв стъпков мотор те гони, това да не е голф или ауди?!?Какви точно съвети ти дадоха колегите?!?Как се казва човека, дето "работи в магазина за газови уредби в гр. Варна до автогарата" ?!? ;)Незнайно защо, чека пак ще светне! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекъсваш глупости, какъв стъпков мотор те гони, това да не е голф или ауди?!?

Какви точно съвети ти дадоха колегите?!?

Как се казва човека, дето "работи в магазина за газови уредби в гр. Варна до автогарата" ?!? Публикувано изображение

Незнайно защо, чека пак ще светне! Публикувано изображение

 

Извинявай ,но къде беше когато търсех съвет ? Щом си толкова си добър, защо не се включи в темата преди това .

Съвети ми дадоха на лично тъй като нямам право на публикуване на отговор .

А какви съвети ми дадоха?Явно са били ценни за мен щом им благодаря.

Вземи отвори аутодата, разгледай ел. схемата, ще разбереш какъв "стъпков мотор ме гони ".Щом съм писал значи съм го проверил и работи .

Публикувах мнението ,за да помогна на някой който се опитва като мен да си инсталира уредба а не да споря с дърдорковци,които обясняват как трябвало и боло най-добре газов инжекцион и как да отида при най-добрия майстор някъде си !

В момента има перфектни ниски ,средни и високи обороти и безпроблемно работеща газова уредба.

Скоро ще споделя и разхода след като го засека .

Продължавам да пиша тук тъй като нямам право на отговор Това което се нарича .IACV не е ли стъпков мотор и не върши ли същата работа . Целта ми не е да търся заяждане като теб d1ma а да помагам на други търсещи съвет като мен .

Редактирано от iordanov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветите си ги пазите в тайна, значи?!?Кой ти е гледал темата преди?Хонда няма "стъпков мотор", няма и да има!Няма да е все така Йорданов! :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудесно е когато всичко свършва добре.За радост 60% от темите тук завършват в сервиз.Всеки с книжка,а деже и без си мисли ,че под капака е цар, после се носят железа до вторични.Затова Йорданов,Моля те не помагай на никого !!!,за да не се взривите и за да не решиш ,че е нещо лично те цитирам:

Не за първи път монтирам газово на хонда. Но за първи път на този мотор и в него дали няма нещо специфично за самия смесител -да е строго определен.

Как ги направи тия коли?Как ще почнеш да правиш нещо ,което не разбираш??????Кой ти се довери?Почети малко,образовай се ,смъкни схеми,виж изискванията за монтаж.Има закон с 20 страници изисквания.Можеш ли да си позволиш някой да се взриви,заради твоята некомпетентност?В форума има 5 души на кръст,които знаят всяко едно болче в колата за какво е и как работи.Те не са длъжни да ти отговорят,нито да те научат.Има си училища и курсове за тая работа.Може да ти звучи грубо,но се обади на хората и ги прати при квалифиран техник да им провери монтажите,за да не ти тежи съвестта после...Весели празници!
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...