Jump to content
movx2000

Спирачни дискове и накладки

Recommended Posts

Не съм много сигурен дали точно тук трябва да попитам, ако не е точно този раздел, моля модераторите да ме извинят.Предложиха ми марка ATE. Уж немски. Цената е съвсем приемлива за мен. Въпроса ми е има ли някой опит с такива, и какви са му впечатленията. Изобщо всякакви отзиви и препоръки приемам.Преди това ми предложиха Delphi за които прочетох само лоши отзиви, но при търсенето на марка ATE нищо не намерих тук.Принципно не съм от тези, които изпадат в крайности и търсят прекалено скъпи и тунинг решения. Т.е. не ми се дават прекалено много пари, но все пак искам нещо, при което да не се прави компромис с качеството при нормално каране. Т.е. дисковете да не се изкривят, и накладките да не скърцат. И да спират надеждно.П.С. Става въпрос за предни накладки и дискове, макар принципно да няма значение.

Редактирано от мишо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази "уж" немска марка правят едни от най-добрите спирачки в световен мащаб.Фирмата АТЕ е наистина много сериозна като там качеството е на много високо ниво и ако го сравниш с Delphi това е все едно прахосмукачка за 40 лева и такава за 240.00лв.И двете ще чистят ама някак си едната е по-добра :) Можеш да изкривиш дискове от всякаква марка независимо от качеството поради ред причини - некачествен монтаж , ако си ги загрял и минеш през локва/автомивка и тн..АТЕ се правят не само в Германия а и в няколко други страни което няма никакво значение , защото специално на тази марка можеш да имаш пълно доверие.Все пак за качеството се плаща и ако очакваш ценово да са като Delphi , по-добре се огледай за нещо друго :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Благодаря за отговора, не очаквам ценово да са като Delphi. Но и не са много по-скъпи от Delphi. Delphi ми ги предлагат комплект предни дискове и накладки за 132 лева с някаква отстъпка, а същия комплект на ATE ми го предлагат за 160 лева пак с отстъпка. Разликата не е значителна. Затова се зачудих. Ясно е, че няма да взема Delphi, но за ATE просто не бях чувал. Не претендирам да съм много наясно с известните марки за тези неща. Знам за Брембо, за което твърдят, че дисковете са меки и се изкривяват, макар да минават за много добри, но съм чувал и че имали масови ментета у нас, знам за Кашияма, знам и за Феродо.:rolleyes:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са точно от най-меките :) Въпроса е в кутията на Brembo какво е имало.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай смело Аte. Загрявал съм такива, докато светнат посред бял ден и след това никаква промяна в работата/състоянието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ate е добър избор , не знам точно но имам съмнения че и измежду тях се появиха ментета ;)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......... комплект на ATE ми го предлагат за 160 лева пак с отстъпка.

Щом си готов да дадеш повече от 100лв. погледни EBCЛично за мен това са едни от най-добрите накладки.Имат евтин средно скъп и скъп вариант.Ти си преценяш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за ATE. Ползвам такива предни накладки и съм много доволен. Дори дадох и повече пари, тъй като ги поръчах от Германия /за по-сигурно/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си готов да дадеш повече от 100лв....

160 лева за накладки И дискове общо. Според мен не е много.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно ми дадоха ATE дискове и PAGID накладки. Не знам какво да си мисля за PAGID обаче. Никога не съм чувал за тази марка и не знам хубави ли са. Пак уж немски.В инструкцията на дисковете пише, че задължително трябва да са с ATE накладки при първоначално монтиране.Какво ще кажете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си колата и не го мисли толкова. Ако спират добре и не свирят се е тая какви са ти накладките. И без това тук не се знае какво има в кутиите или по-точно от къде точно пристигат частите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако свирят и/или не спират, или са твърди и ми изстържат дисковете тогава какво да правя? Да купувам нови ли?Нали затова питам тук преди да съм ги сложил. Нали това е целта, да получа информация от хора, които имат опит и имат впечатления от марката. След това вече ще е късно.

Редактирано от MIYAMOTO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казва един приятел "Обичам да чувам как свирят накладките , защото така знам , че спирам".И какво сега , ако свирят не спират , така ли ? Виж какво колега , слагай смело новите спирачки и си карай с кеф колата.По внимателно първите 300км да не изпечеш накладките само.Pagid са под крилото на TMD Friction ( Textar , Pagid , Mintex ) така , че няма да е чудно ако на самите накладки е изрязан надпис "Textar".Не са лоши но и на мен ми стана чак странно за каква цена ти взимат комплекта на АТЕ който явно не е баш АТЕ :)

Редактирано от Mkilla

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като вече си ги взел какво толкова им се чудиш, монтирай ги и напред. Пак ти казвам, и да има някой впечатления от същата марка всичко е много субективно - една картонена кутия не значи, че всичко е еднакво вътре. Нови дискове няма как да ги съсипеш толкова лесно. Да не говорим, че ми се е налагало и на нови скъпи дискове да пускам стружка, че да не тресе при спиране... Но това е друга тема. Затова ти казвам да си караш и да не го мислиш. Айде безаварийно спиране с новите придобивки :)!

Редактирано от Off Beat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах ги и съм доволен засега:rolleyes:/>Само дето при монтажа забелязах, че на левия спирачен апарат между буталцето и маншона му се процежда спирачна течност. Раздвижих го и спря засега, взех ремонтен комплект, но не смених гумичките, понеже положението се закрепи засега и без тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...