Jump to content
Радослав88

Тампон заден носач

Recommended Posts

Здравейте колеги. Сивика е 1.4 90 к.с. 4 врати. 1999 г. Имам заминал тампон на задния носач, този който е долу и е успореден на купето (тампона, който се намира зад гумата). Та въпроса ми е дали този тампон се продава като отделна част или трябва де се сменя носача? Понеже момчето което ми намира частите каза че го няма като отделна но все пак искам да се допитам и до вас. А за цената на носача като ми каза......ужас : )

Редактирано от Радослав88

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го само тампона 49лв. в представителствата но ХОНДА . Цял носач пълна глупост :lol:/>:lol:/>:lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, това което си постнал не е тампон, а тампони и не е за "успореден" на купето носач, а за перпендикулярен .. :) Пък за марката Фебест изобщо да не говорим, ще го карат от ден до пладне ..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не носача, тампона е успореден на купето, и е зад гумата, т.е. и аз го разбирам, като Жорко. И да, това в линка са тампонИ, ама може да е скъсан само единия тампоН.Питащият да уточни за какво става дума?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно успореден на купето си е тампона и се намира зад гумата!А марката не му я препоръчвам и аз,само тази намерих за да види информативно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за този тампон ли става въпросПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За този тампон става въпрос колеги извинявам се за объркването Публикувано изображение

Редактирано от Радослав88

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам къде е търсил това момче ,но във всеки магазин за авточасти го има тоя тампон!Няма колега,дето да не ги е сменял тея тампони!Търсиш големи тампони за заден носач!Успех с търсенето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не носача, тампона е успореден на купето, и е зад гумата, т.е. и аз го разбирам, като Жорко. И да, това в линка са тампонИ, ама може да е скъсан само единия тампоН.Питащият да уточни за какво става дума?!

Четете и между редовете .. :P Зад гумата тампон няма, тези за които вие говорихте са отстрани на гумата, а колегата е застанал зад колата и за това казва "зад гумата", а тампона всъщност е пред нея и е на носача който е успореден на купето .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то по тази логика не е зад гумата ,а е пред гумата ! :P Както и да е въпроаса е колегата да е разбрал какво да търси! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже колко горе долу би струвала смяната им-по точно само труда.Защото на мен ми взеха 160лв само за труд...?225лв с тези два тампона(сложих по евтини по 25лв май)и още един малък 15лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже колко горе долу би струвала смяната им-по точно само труда.Защото на мен ми взеха 160лв само за труд...?225лв с тези два тампона(сложих по евтини по 25лв май)и още един малък 15лв.

На мен предния месец ми се наложи да сменя двата големи,двата тампона с ушетата и тампоните на двата долни носача като за само за работа ми взеха 70лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За двата големи тампона на мен ми взеха 40 лв!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената за смяната е доста относителна , навсякъде е различна :lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то по тази логика не е зад гумата ,а е пред гумата ! :P/>

Ти май и в редовете не четеш, не само между тях .. :) Нали точно това съм казал, че тампона е всъщност пред гумата, но колегата е казал зад нея, като е гледал откъм багажника .. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми каже колко горе долу би струвала смяната им-по точно само труда.Защото на мен ми взеха 160лв само за труд...?225лв с тези два тампона(сложих по евтини по 25лв май)и още един малък 15лв.

От 20 до 30 лв. е нормална цена за труд на тампон. Сваля се целия шенкел и на преса, за да се запази новия тампон( не по метода на някой майстор от ДАП, с големия чук Редактирано от marchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от сваляне на целия носач и от преса. Просто се освобождава носача да падне долу и се избива тампона, ако знаеш какво правиш е операция за по 30мин. на страна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така колеги днес закупих въпросния тампон - "YAMATO" от "Мототехника" - 22 лв. и тези дни евентуално ще го сменя. БЛАГОДАРЯ на всички за помощта и мненията : )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още в първият пост беше даден правилният отговор.Но и YAMATO е може би най добрата алтернатива,но е алтернатива все пак и проблемите ще са налице рано или късно.Но дай боже да изкара дълго.За смяната стотина лева е нормално да се вземат.Вариантите са два единият разглобяване и сваляне на носача след което избиване на преса и набиване на новия.Или пък по цивилизованият вариант с скоба се избиват на място и се вкарват новите,но такива имат може би няколко сервиза в страната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , алтернатива е ако става въпрос и набиването на тампони :) Истината е нов носач ако се прави като хората.Всичко останало е алтернативно решение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mkilla Истината брато, е смяна на тампоните с истински. Всеки си избира, какви да си купи, според финансови възможности.  И зависи, на какъв " майстор" ще попадне.  Носачите , ако не се криви или деформирани, не е се свалят. А се заменят износените им тампони, с надеждни такива. За това си има геометричен реглаж. Не пълни на хората главите с глупости. Като знам, колко народ гладен ще остане, ама колата да е направена. По-спокойно с изхвърлянията. Колеги много важно, е колко кадърен е техника, който ви ремонтира автомобила. А отделно тези диви цени за смяна ме разбиват просто. Нормална цена в цяла България,е между 30-40лв на час. Тоест два тампона се сменят, за час. Ако има ръжда и трябва да се "киснат" отива повече време.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като допълнение - тампона е с оригинален номер  - 52385-ST3-G01 (около 50лв./бройка, оригинален), няма го отделно в каталозите на Хонда.

Редактирано от Slayer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...