Jump to content
augustt

Съвет за Стоманени джанти

Recommended Posts

Здравейте момчета,В момента съм с алуминиеви джанти 17` и гуми с размер 225/50/17. За зимата искам да взема стоманени джанти и гуми с размер 205/60/16.Направих изчисления с калкулатора за гуми и при този размер, разликата е най-малка и е в допустимите граници.Причината да се насоча към по-малък размер и по-високи гуми е факта, че Акорда е нисък и като се образуват коловози, ме боли сърцето, като стърже в тях. Погледнах лепенката на шофьорската врата, но там дават само 225/50/17. Въпросът ми е, дали на Акорда мога да сложа джанти 16` и гуми с размер 205/60/16?Автомобилът е Accord 2.4 Wagon, Бензин, Автоматични скорости, 2008 г. Благодаря предварително за съветите и мненията ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблеми и даже е по-добре с 1 размер надолу от стоковият да се кара зимно време :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да има проблеми с 16' джанти само ако колата отпред е с 300(296) мм. дискове, а отзад е с 282 мм. дискове.Някои Акорд Турър 2,4 бензин, 8 генерация са с 320 мм. предни дискове, а отзад са 305 мм. дискове. Има почти 100% вероятност да опират в спираните апарати, особено отпред. Най-добре е да се премери на място с 16' джанта.Поздрави и успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Разбирам, че не мога директно да купя джанти, а трябва да се премерят на автомобила. Още веднъж благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...