Jump to content
JunkieXL

Зимни гуми

Recommended Posts

Здравейте,предстои ни да сменим гумите и ми се искаше да получа малко мнения от тези който имат опит със зимните гуми.в момента имам 2 гуми Nokia W+ останали ми от миналата зима, другите ги хвърлих не ставаха повече. В момента ми предлагат да ги сложа тези Nokian-и на задните, а за предните ми предлагат Dunlop Winter Sport 3D, който ми изглеждат много хубави, но нямат 4 бр.Варианта за 4 еднакви ми е Pirelli Sottozero, който също са много добри като състояние, но незнам нищо нито за тях, нито за Dunlop-a. Също така до сега никога не съм карал с 2 различни двойки гуми отпред и отзад, винаги съм бил с 4 еднакви. Шарката на Nokian и Dunlopa е една и съща и затова ми го предлагат.Някой може ли да сподели, проблемно ли е да се кара с различни гуми отпред и отзад, ще има ли някаква разлика във возията. Също така незнам Pirelli добри ли са като возия, сигурност и т.н, да не са много твърди като гуми, но ми изглеждаха меки.Предварително благодаря за мненията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Нокиана е на година, две няма проблем да е на задния мост , отпред си слагай Дънлопа, но внимавай за годината на пройзводство.Моя съвет е Континентал TS 850. Тук можеш да видиш тестовете на немското СБА - АДАК My link

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

и аз миналата зима бях пред същата дилема, накрая заложих на DOT , държава производител и общата оценка от различни тестове. Спрях се на Dunlop Winter Sport 3D и съм много доволна, гумите са меки, тихи, с хубава шарка. Изпробвах ги на няколко пъти и се справиха отлично, на места които другите коли се връщаха аз излизах без проблем. Nokian също са хубави гими, все пак е скандинавска марка, а там има много сняг и се предполага че хората знаят как да правят гуми Публикувано изображение/>. Дано съм ти помогнала и двете марки са много хубави, но избора винаги си е личен Публикувано изображение/>

Редактирано от sylveto

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Марката е скандинавска но къде ги правят ? :) Според мен гума , произведена във Франция или Германия е с разлика в качеството от тези в Румъния , Словения и тн..Прост пример е Мишелина който имам и е с ДОТ 2007г. ( летни ) и няма напукано никаде но е Made in Germany.Дота е важен но и страната производител , марката и бюджета също.Според мен ако си с ограничен бюджет се напъни и вземи 4 еднакви по-евтини от сорта на Kleber HP2 , Gislaved или Debica Frigo 2.Ще останеш доволен цена/качество.Иначе във високият клас за мен гумата е Мишелин и колкото и да се напъват другите марки някак си още не ги достигат по качество и пробег.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията. Основната дилема ми е дали да взема 4 еднакви гуми, или да заложа на 2 по 2. Вариантите са ми да използва двете ми стари на задните гуми и две нови на предните или 4 еднакви втора употреба.Втората употреба може да взема Pirelli Sottozero или Nokia WR G2 - тези за 4 еднакви. Затова се чудя дали ако сложа 2 по 2 различни марки отпред и отзад ще има проблем със стабилност и т.н

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И четири различни да слощиш все тая, просто комфорта от шофирането нема да го има. Най-добре е слагай 4 еднакви, дори и 2ра ръка да са. Има в момента на пазара доста запазени и като години и като марка гуми, потърсиш ли малко ще си вземеш. Аз онзи ден си взех good year ultragrip 7+(дот 2010) за 380лв с джанти (железни), баланс и поставяне. Бях с 2 по 2 преди това, мога да ти кажа че сега колата просто си заспа на пътя.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение:Никога не карай с различни гуми! Виждал съм как се въртят коли с точно такива експерименти и не си заслужава риска.Никога не си купувай Дънлоп нито за зимни, нито за летни гуми, включително този модел, който споменавате. Карал съм и летни, а зимните ми за съжаление все още са точно такива - 3D /5D/ или ако ще и за 8D да ти ги дават, не ги взимай. Гумите са твърди като камъни дори и като са нови. От моя опит най-добрата зимна гума е Good Year UG. Карал съм зимни гуми GY, Michelin, Дънлоп 3D, като всички са били чисто нови и основното ми впечатление е, че след първата зима, когато всички се държат добре, всички без GY се вдървяват като...Тъстът ми все още кара едни GY UG 6, който са производство около 2005-2006 и каучукът все още е мек. Не би си купил и Konti, защото в момента карам такива летни и те ме разочароваха много. Общо взето за мен нещата са ясни - за летни се купуват Michelin, а за зимни GY. Както се казваше в една реклама: "Това е."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря за мненията, сега със сигурност ще заложа на 4 еднакви. Има едни Nokian wr g2 втора употреба и едни Nokian wr a3 чисто нови и сега ще помисля на кои да заложа, но може би ще заложа на употребяваните или ще потърся някои good year или mishlenОтново благодаря ще пиша мнения като сложа нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...