Jump to content
бобиту

Honda CRV и червен антифриз

Recommended Posts

Здравейте,

Може ли някой да ми каже, дали мога да сложа червен антифриз в Honda CRV 2001. Антифриза е G13, закупен от Волсфаген. Благодаря предварително за отговоритеПубликувано изображение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма да има проблем. Нека и колегите се искажат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е с такъв и няма проблеми. То ако всичко е ок по охладителната система какво може да причини антифриза ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корозия, примерно.Червен, зелен, син - все тая.Има теми за антифризи. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Сивика преди 2 години сложих червен. Няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червеният антифриз го водят лонг лайф, тоест , с дълъг живот, препоръчителен е за двигатели изградени поредимно от алуминий! Това казват швабите , така че слагай споко няма да навреди!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Може ли някой да ми каже, дали мога да сложа червен антифриз в Honda CRV 2001. Антифриза е G13, закупен от Волсфаген. Благодаря предварително за отговоритеПубликувано изображение.

 

Здравей! Не си слагай червен антифриз в хондата, ще ти разяде гарнитурата между блока и главата на двигателя. Виждал съм го при италиански автомобил "Фиат". По горе са ти писали, че червения антифриз е за алуминиеви глави. Най-добре си купи зелен със съответния показател. Пише го в книжката на хондата. Червеният е с показател G 12 или 13 и е за определени немски двигатели. Не пренебрегвай вида на антифриза, това е важно още повече, че сигурно не си сменял гарнитурата м/у блока и главата. Успех!
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправете ме ако греша, но все ми се струва че Вто е с алуминиева глава :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Не си слагай червен антифриз в хондата, ще ти разяде гарнитурата между блока и главата на двигателя. Виждал съм го при италиански автомобил "Фиат". По горе са ти писали, че червения антифриз е за алуминиеви глави. Най-добре си купи зелен със съответния показател. Пише го в книжката на хондата. Червеният е с показател G 12 или 13 и е за определени немски двигатели. Не пренебрегвай вида на антифриза, това е важно още повече, че сигурно не си сменял гарнитурата м/у блока и главата. Успех!

Колко време трябва да го чакам, докато мие направи тази магария? За сега 2 години не успява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, колкото и да чакаш няма да ти направи тая магария, те при италянките проблема с гарнитурите не е от антифриза а от марката, минал съм и от там, духал съм им супата и на тях :) Както каза колегата това е Лонг Лаиф антифириз за по дълги периоди и нищо повече, в него лиспват силикати и други простотии дето правят магарии, макар че и в синия на ИГАТ също няма силикати и е Г12, аз карам с син не за друго ми с такъв почнах а за да го сменя знам че не е хубаво да се меши син с червен а реално няма как да източа всичкия син, и да си играя да промивам и прочие, аи няма нужда, баща ми все с червен е карал че е станал на 80 години :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен - съвсем случайно се зачетох в тази тема и нека и аз да споделя какво ми каза човек от сервиз (не знам дали е голям специалист ) - цвета на антифриза е свързан с антикорозионните му свойства т.е. би трябвало теоретично да има значение на кой двигател какъв се слага .Практически обаче се е доказало ,че това трудно повлиява ,с коетостигаме до извода ,че по-добре сложи какъвто ти препоръчва производителя ,но няма страшно и ако сложиш друг Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...